Kino
Pavarotti - pokaz przedpremierowy w DCF

Pavarotti - pokaz przedpremierowy w DCF

  • 2019-06-22, , godzina 18:30
  • 20zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

22 czerwca o 18.30 zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Pavarotti" - niezwykle poruszającej historii ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Film zdobywcy Oscara, Rona Howarda, reżysera "Pięknego umysłu". Bilet: 20 zł.

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

„Niewiele wiedziałem o operze, ale Pavarotti był charyzmatyczną osobą, którą poznałem w latach 80.” – opowiada reżyser filmu Ron Howard. „Jak dla wielu innych i dla mnie był przewodnikiem po operze, sztuce, która jest przystępna, poruszająca i pełna emocji. Prawdopodobnie jedyne operowe płyty, jakie kupiłem, były w wykonaniu Pavarottiego.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Deerskin
Deerskin - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy, równie szalony film twórcy "Morderczej opony".