Kino
Magiel Teatralny - spotkanie z Krystianem Lupą

Magiel Teatralny - spotkanie z Krystianem Lupą

  • 2018-05-22, , godzina 19:00
  • za okazaniem bezpłatnych wejściówek
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

We wtorek 22 maja, o godz. 19.00 zapraszamy na nową odsłonę cyklu „Magiel Teatralny”, którego gośćmi będą: Krystian Lupa – wybitny polski reżyser teatralny, scenograf, dramaturg, grafik oraz Łukasz Maciejewski – znany krytyk filmowy i teatralny. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które są dostępne w kasie kina DCF.

Wtorkowe wydarzenie skoncentruje się wokół polsko-angielskiego tomu rozmów Krystiana Lupy i Łukasza Maciejewskiego - "Koniec świata wartości". W spotkaniu wezmą udział aktorzy Teatru Polskiego – w podziemiu występujący w spektaklach Krystiana Lupy. Rozmowę poprowadzi Piotr Rudzki. Podczas spotkania pokazana zostanie również etiuda "Czkawka" w reżyserii Haakona Sandoya, eksperymentalny film z 1970 roku z Krystianem Lupą w jednej z głównych ról.

Zamieszczone w tomie rozmowy Maciejewskiego i Lupy były publikowane przede wszystkim w „Notatniku Teatralnym”, ale znalazły się także wywiady z „Dziennika”, „Filmu”, „Machiny”, innych czasopism. W książce opublikowane zostaną również materiały przygotowywane do programów teatralnych, recenzje, teksty prywatne, rozproszone, nigdy wcześniej niepublikowane, a także eseje Maciejewskiego o teatrze Lupy, próba analizy aktorskiego fenomenu, jakim w jego świecie jest Piotr Skiba, wreszcie przekrojowe rozmowa o Lupie z Janem Fryczem, Romanem Gancarczykiem czy Anną Polony. Wszystko wzbogacone fotosami z przedstawień Krystiana Lupy, w tym wiele unikatowych fotografii i szkiców scenograficznych z początkowych lat kariery reżysera.

Partner: Teatr Polski - w podziemiu / Polski Theatre in the underground.

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Suspiria 2018
"Suspiria" - taneczny horror z Dakotą Johnson już na VOD i DVD

Idealna okazja by zobaczyć remake kultowego dzieła kina grozy.

Once Upon a Time in Hollywood
"Once Upon a Time in Hollywood": jest zwiastun filmu Tarantino [WIDEO]

Nowy film słynnego reżysera wejdzie do kin w sierpniu.