Kino
Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg

Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg

  • 2018-06-13, , godzina 14:00
  • wstęp wolny
  • Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Wrocław

Opis

O wirtualnej rzeczywistości i grach komputerowych w CeTA we Wrocławiu

Wirtualna rzeczywistość, filmowe efekty specjalne i gry komputerowe – o innowacjach w tych dziedzinach będzie można się dowiedzieć podczas Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg, które odbędzie się 13 czerwca 2018 r. o godz. 14:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Gośćmi wydarzenia będą eksperci z Dolnego Śląską oraz z Brandenburgii. Wstęp wolny!

Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg to inicjatywa mająca na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w branży multimedialnej i efektów współpracy sektora biznesowego z naukowym, a także nawiązanie kontaktów ze specjalistami z Dolnego Śląska i Brandenburgii.

Forum otworzą Albrecht Gerber - Minister Gospodarki i Energii Brandenburgii oraz Jerzy Michalak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Prezentacje w języku angielskim, których będzie można wysłuchać podczas wydarzenia, dotyczyć będą m.in. wirtualnej rzeczywistości, o której opowiedzą specjaliści z Brandenburgii i Politechniki Wrocławskiej, a także produkcji gier komputerowych, z którą zapozna uczestników specjalista z firmy Techland. Dowiedzieć się będzie można także m.in. o innowacyjnych technologiach rozwijanych w studiu Babelsberg w Poczdamie – najstarszym na świecie studiu filmowym, działającym od 1911 r., w którym realizowano m.in. „Bękarty wojny” Quentina Tarantino czy „Most szpiegów” Stevena Spielberga. Eksperci z Babelsberga opowiedzą o wdrażanym obecnie nowoczesnym studiu wolumetrycznym, służącym do tworzenia wolumetrycznych modeli 3D. Gośćmi Forum będą ponadto przedstawiciele MediaTech Hub’u z Poczdamu zrzeszającego firmy, instytucje i uczelnie działające w obszarze nowych mediów m.in. wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz 3D, a także UFA – koncernu zajmującego się produkcją filmową i telewizyjną.

Wydarzenie poprowadzi Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska.

Do udziału w Forum wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i innowacjami w dziedzinie multimediów, produkcją filmową i telewizyjną, entuzjastów wirtualnej rzeczywistości i miłośników gier komputerowych. Wstęp jest wolny, wystarczy zarejestrować się na stronie:  https://ahk.pl/fileadmin/AHK_Polen/user_upload/13.06.2018_-_formularz.pdf


Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".