Kino
Furioza - pokaz filmu i spotkanie z twórcami

Furioza - pokaz filmu i spotkanie z twórcami

  • 2021-10-07, , godzina 18:30
  • strefa VIP w Cinema City Wroclavia, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 20.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

7 października 2021 roku o g. 18.30 w strefie VIP Cinema City Wroclavia odbędzie się kolejne z cyklu wyjątkowe wydarzenie: przedpremierowy pokaz filmu Furioza połączony ze spotkaniem z twórcami. Reżyser Cyprian T. Olencki oraz aktorzy Mateusz Damięcki i Konrad Eleryk po seansie rozmawiać będą z publicznością, dzieląc się doświadczeniami z pracy na planie filmowym. Spotkanie, które  poprowadzi Artur Zaborski, odbędzie się dwa tygodnie przed datą premiery filmu, zaplanowaną na 22 października.

Cinema City zaprasza na kolejne z cyklu spotkań realizowanych w strefie VIP, podczas których projekcji filmu towarzyszą rozmowy z jego twórcami. Wyjątkowa przestrzeń, w której odbywają się wydarzenia, podkreśla magię kina i daje niezwykły komfort kameralnego przeżywania filmowych emocji.  Po udanym pokazie Mistrza na początku września kolejnym tytułem, z którym wrocławscy widzowie mogą zapoznać się dużo wcześniej jest Furioza.

Dla Cypriana T. Olenckiego  Furioza jest drugim filmem pełnometrażowym w reżyserskiej karierze, po komedii obyczajowej PolandJa. Jest absolwentem m. in. reżyserii w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz realizacji na PWSFTiTV w Łodzi, autorem scenariuszy wielu filmów fabularnych. Do pracy przy Furiozie zaprosił najbardziej znane nazwiska polskiego kina - wystąpią Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Wojciech Zieliński, Łukasz Simlat, Konrad Eleryk i inni.

Akcja filmu toczy się wokół rozgrywek między policją a światem przestępczym. Wydarzenie
z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Cinema City od września 2021 realizuje projekt cyklicznych spotkań z najbardziej cenionymi twórcami najnowszych polskich produkcji. W strefach VIP odbywają się seanse filmowe zakończone kameralnymi rozmowami widzów z reżyserami, aktorami i innymi twórcami filmowymi.

 

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Furia film 2021
"Furia" - film o polskiej mistrzyni MMA wkrótce w kinach [WIDEO]

Bohaterką tego dokumentu jest Aleksandra Rola.

Oczy Tammy Faye
Znamy program 12. American Film Festival: nowe hity z USA we Wrocławiu

W programie festiwalu znalazło się aż 110 produkcji, z czego 54 zostaną pokazane w Polsce po raz pierwszy.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!