Kino
Fuga - uroczysta premiera i spotkanie z twórcami

Fuga - uroczysta premiera i spotkanie z twórcami

  • 2018-11-29, , godzina 19:00
  • 20zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 18.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

W czwartek 29 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą premierę filmu Agnieszki Smoczyńskiej, zrealizowanego przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego, w większości na Dolnym Śląsku. Bilety: 20 zł.

Najnowszy obraz autorki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu” (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za "unikalną wizję i design" na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii "Odkrycie roku") to produkcja z gatunku mystery, charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha.

Fuga dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała ("Moje córki krowy"), Łukasz Simlat ("Konwój") i Zbigniew Waleryś ("Papusza").

W spotkaniu po filmie, które poprowadzi dziennikarz Radia RAM Jan Pelczar, wezmą udział reżyserka Agnieszka Smoczyńska i aktorka oraz scenarzystka filmu Gabriela Muskała. 

Bilety: 20 zł

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Przedszkolanka
Maggie Gyllenhaal jako "Przedszkolanka" wkrótce w kinach [WIDEO]

Film zdobył nagrodę na festiwalu Sundance, a w Polsce zobaczymy go już w marcu.