Kino
Filmowy Klub Seniorów: Piknik z niedźwiedziami

Filmowy Klub Seniorów: Piknik z niedźwiedziami

  • 2017-02-14, , godzina 12:00
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Widzów Filmowego Klubu Seniorów zapraszamy 14 lutego na komedię obyczajową w reżyserii Kena Kwapisa „Piknik z niedźwiedziami”. Autem produkcji są doskonałe aktorstwo Roberta Redforda i Nicka Nolte, ciepły humor oraz wspaniałe krajobrazy Appalachów. Początek seansu o godzinie 12.00. Bilety kosztują 10 zł. 

Pisarz Bill Bryson (Redford) ma coraz większą świadomość, że otacza go smuga cienia.  Wcale jednak nie zamierza rezygnować z pełni życia na emeryturze! Wbrew żonie (Emma Thompson) postanawia odbyć wielką pieszą wyprawę szlakiem gór Appalachów. Przed nim – bagatela! – 2200 km wędrówki. Bill nie zamierza jednak przebyć ich w pojedynkę. Jego towarzyszem będzie dawny przyjaciel Katz, niegdyś niepoprawny łamacz serc niewieścich, dla którego wyprawa będzie sposobem na ukrycie się przed wierzycielami.

Dwóch przyjaciół, których łączy wiele, ale dzieli jeszcze więcej, na szlaku dowie się, że każdy inaczej postrzega, czym dla niego jest „przygoda”. Pokrzepiająca produkcja, kolejna już w ostatnich latach (po „Wszystko za życie” i „Dzikiej drodze”), w której górska wędrówka to metafora podróży wgłąb siebie. Doskonałe kreacje nestorów amerykańskiego kina: Roberta Redforda i Nicka Nolte. Autorem scenariusza jest Michael Arndt, laureat Oscara za skrypt do „Małej miss”, nominowany też za pracę przy „Toy Story 3”.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
samson2018
Samson - recenzja

Oceniamy film o biblijnym herosie. Czy warto się na niego wybrać?

fot. materiały prasowe
Do zobaczenia w zaświatach - recenzja

Przeczytaj recenzję filmu na podstawie książki Pierre'a Lemaitre'a.