Kino
Filmowe szaleństwo: David Lynch. Dogrywka

Filmowe szaleństwo: David Lynch. Dogrywka

  • 2020-07-31, do 2020-08-02
  • od 18zł do 22zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Davida Lyncha nigdy za wiele! Zapraszamy na kolejne pokazy filmów niekwestionowanego mistrza postmodernizmu!

Człowiek słoń

Wiktoriańska Anglia. Dr Frederick Treves (Anthony Hopkins) trafia przypadkowo do jarmarcznej budy cyrkowej, gdzie dowiaduje się, że wystawiony jest na pokaz John Merrick (John Hurt) nazywany “człowiekiem-słoniem”. Treves dobija targu z właścicielem i wypożycza dziwną postać, aby dokładniej zbadać tak rzadki przypadek medyczny. Wycieńczony astmą i nieludzkim traktowaniem Merrick zostaje przewieziony do szpitala. Okazuje się, że straszliwie zdeformowane ciało kryje człowieka o niezwykłej inteligencji i wrażliwości.

31 lipca (piątek) | godz. 19:30 | Bilety: 18 zł

Prosta historia

Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem – małym traktorem z przyczepą. Przemierza 300 mil lokalnymi drogami, pośród pól i łąk Iowy i Wisconsin. Jedzie niespiesznie, by tak rzec, delektując się drogą, niczym wędrujący Wilhelm Meister Goethego, nie tyle jednak ucząc się życia, ile je sobie przypominając i porządkując najważniejsze wydarzenia.

1 sierpnia (sobota) | godz. 19:30 | Bilety: 22 zł

Mulholland Drive

Podstawą filmu był pilot serialu który, ze względu na brak zainteresowania wytwórni nigdy nie powstał. Rzecz dzieje się w Los Angeles. Piękna brunetka (Laura Harring) cudem uchodzi z życiem z wypadku samochodowego na ulicy Mulholland Drive. Do Hollywood przybywa z prowincji naiwna blondynka Betty (Naomi Watts) marząca o karierze aktorskiej. Wzięty reżyser Adam Kesher (Justin Theroux) kręci film, do którego obsadę dyktuje mu mafia kierowana przez tajemniczego karła… Drogi tych postaci się łączą. Powstaje obraz, który na początku przypomina thriller, by w połowie zaskoczyć widza i wywrócić wszystko, co do tej pory zrozumiał, do góry nogami.
 
2 sierpnia (niedziela) | godz. 19:30 | Bilety: 22 zł

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane