Kino
City Docs. Temat: smog. Pokaz filmu "Smog Wars" i dyskusja

City Docs. Temat: smog. Pokaz filmu "Smog Wars" i dyskusja

  • 2019-03-19, , godzina 19:00
  • 13zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Drugim ważnym tematem naszego cyklu będzie smog. 19 marca o 19.00 pokażemy "Smog Wars" w reż. Jonathana L. Ramseya - pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Po projekcji odbędzie się debata, którą poprowadzi red. Mateusz Kokoszkiewicz.

„Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya został wyróżniony na New Earth International Film Festival 2018 za „wielowymiarowe ukazanie problemu smogu i walki o czyste powietrze”. Autor skupia się na Warszawie, lecz istota zagadnienia, jak również wnioski, które płyną z filmu dotyczą wszystkich polskich aglomeracji miejskich. „Smog Wars” daje impuls do redefinicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. Film został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która zmusza widza do autorefleksji nie wskazując w bezpośredni sposób winnego.

O godz. 17.00 zapraszamy do Chill Roomu na wernisaż plakatów przygotowanych przez studentów Akedemii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu z Pracowni Projektowania Graficznego/Plakatu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Annabell 3
Nowy horror z Annabelle jeszcze w tym roku

Uniwersum "Obecności" ciągle się rozrasta.

Oscarowe filmy z sukcesem frekwencyjnym w Polsce

Te produkcje odniosły sukces w polskim box office.