Kino
Cinema Italia Oggi 2020

Cinema Italia Oggi 2020

  • 2020-08-14, do 2020-08-21
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

W dniach 14-21 sierpnia zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na Cinema Italia Oggi - przegląd najnowszych produkcji ze słonecznej Italii. W programie znalazło się 8 wyjątkowych filmów, które zdobyły uznanie krytyków na światowych festiwalach i cieszyły się wielką popularnością wśród włoskich widzów. Na ekranach KNH zobaczmy m.in. wyróżnioną Nagrodą FIPRESCI na Berlinale 2019 Dafne, trzymający w napięciu thriller Efekt domina i szaloną komedię o niezwykłej super-agentce Praca jak każda.

Oprócz świeżych premier, w repertuarze tegorocznego przeglądu Cinema Italia Oggi znajdą się także dwie perły z przeszłości. Pierwszą z nich będzie Koneser (2013) w reż. Giuseppe Tornatore - nagrodzony aż sześcioma "włoskimi Oscarami", czyli nagrodami David di Donatello, ze znakomitą muzyką zmarłego w lipcu Ennio Morricone. Pokaz Konesera to nasz hołd złożony w stronę mistrza muzyki filmowej, który współpracował m.in. z Sergio Leone, Pierem Paolo Pasolinim czy Quentinem Tarantino.

Drugą perłą będzie specjalny seans La Strady­ (1954) - jednego z najważniejszych dzieł w dorobku Federica Felliniego (m.in. Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego). Pokaz jest ukłonem w stronę reżysera, który w tym roku obchodziłby swoje setne urodziny.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane