Kino
Ciemno, prawie noc - pokaz premierowy i spotkanie z twórcami

Ciemno, prawie noc - pokaz premierowy i spotkanie z twórcami

  • 2019-03-21, , godzina 19:00
  • 20zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 14.

fot. Agnieszka Bąk

Opis

W czwartek 21 marca o godz. 19.00 zapraszamy na premierowy pokaz filmu Borysa Lankosza, zrealizowany przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami.

„Ciemno, prawie noc” to ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

W rolę dziennikarki Alicji Tabor wciela się Magdalena Cielecka. Na ekranie zobaczymy również: Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, Agatę Buzek i Jerzego Trelę. Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego i został dofinansowany przez Dolnośląski Fundusz Filmowy, a większość zdjęć została zrealizowana na terenie Dolnego Śląska (głównie Wałbrzych i okolice). Obraz wchodzi do kin 22 marca.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Sophia Lillis w filmie To
Sophia Lillis gwiazdą horroru fantasy "Gretel and Hansel"

Młoda aktorka dała się poznać rolą w filmie "To" z 2017 roku.

Dolnośląskie Centrum Filmowe
Poznaliśmy program 16. Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie".