Kino
7. Splat!FilmFest w Kinie Nowe Horyzonty

7. Splat!FilmFest w Kinie Nowe Horyzonty

  • 2021-11-24, do 2021-11-28
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Prawdziwe święto miłośników horrorów, fantastyki oraz kina gatunkowego nadciąga – na wrocławską odsłonę Splat!FilmFest w dniach 24-28 listopada zaprasza Kino Nowe Horyzonty.

Na wielkim ekranie Kina Nowe Horyzonty zostanie zaprezentowanych ponad 20 filmów pełnometrażowych, a zdecydowana większość z nich to produkcje po raz pierwszy wyświetlane w Polsce. Pasjonaci i pasjonatki kina gatunkowego znajdą w programie wyśmienite horrory, pełne suspensu thrillery, dramaty, czarne komedie oraz filmy z pogranicza science-fiction i fantasy, które swoje premiery miały na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Cannes, Toronto, Montrealu czy Wenecji.

Podczas wrocławskiej odsłony Splat!FilmFest zobaczymy m.in. dystopijny thriller „Nocni Łowcy” będący jedną z najważniejszą kanadyjskich produkcji ostatnich lat, niepokojący i baśniowy dramat „Lamb” oraz niesamowicie surrealistyczny „After Blue: Przekroczyć Błękit" łączący w sobie mroczne oldschoolowe fantasy, western science fiction, klimaty toksycznego filmu postapokaliptycznego oraz erotyczny sen. W tegorocznym programie znalazła się również nagrodzone Złotą Palmą, elektryzująca „Titane” oraz zaskakująca na każdym kroku, belgijska produkcja „Mother Schmuckers”. W programie nie zabraknie również humoru – na widzów czekają czarne komedie, a wśród nich „Krwiste pomarańcze”, czyli bezwstydna i ostra satyra na francuskie społeczeństwo czy znacznie lżejsza i pełna mrugnięć okiem do fanów horror „Dzika frajda”.

Podczas 7. edycji Splat!FilmFest ekrany Kina Nowe Horyzonty podbiją produkcje mroczne, bezwzględne, szalone, dzikie i bezkompromisowe i jedno jest pewne: będzie absurdalnie, intensywnie oraz fantastycznie.

Program i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=834

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Matrix Zmartwychwstania
Mini Maraton Matrix w kinach Helios już 22 grudnia 2021

Kultowa, pierwsza część i najnowsza odsłona serii do zobaczenia jednego wieczoru.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!