Kino
16. Millennium Docs Against Gravity

16. Millennium Docs Against Gravity

  • 2019-05-10, do 2019-05-19
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Najgłośniejsze filmy z festiwali na całym świecie, dzieła nagrodzone prestiżowymi nagrodami i ekscytujące debiuty, a także spotkania z twórcami, dyskusje, sekcje dla dzieci i seniorów oraz specjalne pokazy z audiodeskrypcją – od 10 do 19 maja zapraszamy do DCF na 16. odsłonę Millennium Docs Against Gravity, największego w Polsce festiwalu filmów non-fiction!

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie”. Organizatorzy postawili na mocną różnorodność tematyczną. Poznamy dzieła przybliżające rolę zaangażowanego dziennikarstwa i emocjonujące związki filmu i sztuki, obrazy poruszające kwestie związane z ekologią i zmianami klimatycznymi oraz odkrywające przyszłość współpracy ludzi z robotami. Zobaczymy najnowsze filmy światowej sławy twórców – m.in. Wernera Herzoga, Petera Jacksona i Madsa Brüggera oraz ostatnie dzieło zmarłej w marcu br. ikony kina Agnès Vardy. Na festiwalu nie zabraknie także tytułów o psychologii, sporcie, architekturze i modzie.

W maju oderwijmy się od codzienności i odkryjmy świat prezentowany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy na świecie – kino dokumentalne!

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Linda Hamilton powraca w zwiastunie filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie" [WIDEO]

Aktorka powraca do roli Sary Connor, a w obsadzie są też młode gwiazdy kina.

Aladyn 2019
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Aktorski "Aladyn", horror o "złym supermanie" i japońska rewelacja z Cannes.