Dzieje się - Kino

Trwa tydzień bez fikcji z 16. Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu

2019-05-13 15:21:20 | Wrocław

Za nami pierwszy weekend 16. Millennium Docs Against Gravity! Wypełnione po brzegi sale Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu pokazują, że dla wrocławskiej publiczności rzeczywistość jest zdecydowanie ciekawsza od fikcji. To jednak dopiero początek festiwalowych emocji, bo nadchodzący tydzień obfitował będzie w jeszcze więcej filmowych atrakcji.

Sakwa

Do 19 maja publiczność będzie mogła zobaczyć w Dolnośląskim Centrum Filmowym kilkanaście filmów dokumentalnych dziennie! W programie znajdują się m.in. pierwszy pokaz najnowszego dzieła legendarnego Wernera Herzoga „Herzog / Gorbaczow”, „Architektura nieskończoności” w reżyserii Christopha Schauba i dokumentalna opowieść o grupie internetowych oszustów, czyli „Sakawa” Bena Asamoah. Widzowie będą mogli przekonać się też, czy sztuczna inteligencja jest już w stanie zastąpić filmowców („Nowy, lepszy człowiek” Tommy’ego Pallotty i Femke Wolting).

Grand Prix Dolnego Śląska

Trwają także seanse filmów ubiegających się o tegoroczną nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W poniedziałek zobaczyć będzie można dokumentalny debiut Petera Jacksona „I młodzi pozostaną”. Do nagrody nominowany jest też „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?” – wtorkowy pokaz będzie połączony ze spotkaniem z reżyserem obrazu, Roberto Minervinim. Z kolei w środę, po pokazie „Serbki” rozpocznie się spotkanie z dramaturżką Agnieszką Jakimiak o kontrowersyjnej twórczości Olivera Frjilćia. Zwycięzca tegorocznego konkursu ogłoszony zostanie w piątek, 17 maja podczas gali zamknięcia festiwalu, na którym pokazany zostanie też film „My Generation” Davida Batty’ego.

Kino otwarte dla wszystkich

Przez cały tydzień warto też będzie dołączyć do licznych wydarzeń towarzyszących festiwalowi. W poniedziałkowe popołudnie widzowie wraz z Fundacją Katarynka przeniosą się do kina w ciemności (13.05, g. 18:00, po pokazie „A to mój przyjaciel robot”), z kolei w czwartek dowiedzą się więcej o bezpiecznym seksie (16.05, g. 18:00 po filmie „Jonathan Agassi uratował mi życie”). O swoich dziełach opowiedzą też kolejni zaproszeni do Wrocławia twórcy. We wtorek w kinie pojawią się Michał Sulima i Jarek Kotomski (reżyser i producent „Stroiciela Himalajów”), w środę Stefano Liberti, autor „Sojalizmu”, a w czwartek Barbara Miller, reżyserka „Całej przyjemności po stronie kobiet”. W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie także specjalnych odsłon cykli Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Dla dojrzałych festiwalowiczów zajęcia przeprowadzi Akademia Dokumentalna dla Seniorów, Dyskusyjny Klub Filmowy „Centrum” omówi film „Eksperyment na tratwie”, a podczas City Docs porozmawiać będzie można o przyszłości Europy. Wciąż dostępne są też bilety na weekendowe pokazy Akademii Dokumentalnej OKI DOKI. Rozmowy o filmach i problemach w nich ukazanych poprowadzi psycholożka Anna Olszewska-Konopa.

To tylko część bogatego programu wrocławskiej odsłony 16. Millennium Docs Against Gravity. Pełna siatka projekcji oraz informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na stronie www.mdag.pl.

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach kina oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) także kosztuje 10 złotych.

ip

fot. film "Sakwa"/materiały prasowe

Słowa kluczowe: DCF, program, seanse, filmy, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Linda Hamilton powraca w zwiastunie filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie" [WIDEO]

Aktorka powraca do roli Sary Connor, a w obsadzie są też młode gwiazdy kina.

Aladyn 2019
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Aktorski "Aladyn", horror o "złym supermanie" i japońska rewelacja z Cannes.

maraton Matrix w Heliosie
Maraton Matrixa na 20. rocznicę kultowej serii

Kina Helios zapraszają na świętowanie okrągłej rocznicy jednej z najbardziej kultowych serii Sci-Fi.

Polecamy
Nadchodzi The Warsaw Korean Film Festival 2016
Nadchodzi The Warsaw Korean Film Festival 2016

W tym roku zaplanowano siedem seansów, spotkania z artystami oraz wykład o kinie koreańskim.

Nie żyje gwiazda słynnego erotycznego filmu
Nie żyje gwiazda słynnego erotycznego filmu

Sylvia Kristel, odtwórczyni tytułowej roli w słynnym erotycznym filmie "Emmanuelle" nie żyje.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Linda Hamilton powraca w zwiastunie filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie" [WIDEO]

Aktorka powraca do roli Sary Connor, a w obsadzie są też młode gwiazdy kina.

Aladyn 2019
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Aktorski "Aladyn", horror o "złym supermanie" i japońska rewelacja z Cannes.