zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Technik masażysta - jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów

poniedziałek, 20-05-2019 (00:00:00) | komentarze (0)


Wykwalifikowany technik masażysta to coraz częściej poszukiwany w specjalista zakresie rehabilitacji medycznej. Na rynku pracy pojawia się mnóstwo ogłoszeń z ofertami pracy dla ekspertów w tej dziedzinie. Zawód ten ma szansę stać się jednym z bardziej opłacalnych w Unii Europejskiej. Jak zatem zostać technikiem masażystą? Czym zajmuje się osoba pracująca na tym stanowisku?

Technik masażystaSpecyfika zawodu masażysty

Technik masażysta posiada szeroką wiedzę z zakresu schorzeń kręgosłupa i wad postawy, dlatego na co dzień pomaga on osobom cierpiącym na uporczywe bóle pleców czy przykurcze mięśni. Profesjonalny masażysta potrafi wykonać dowolny rodzaj masażu – od technik leczniczych i rehabilitacyjnych aż po metody relaksacyjne i kosmetyczne. Oprócz posiadania odpowiednich kwalifikacji, technik masażysta powinien charakteryzować się także wytrzymałością fizyczną oraz otwartością w kontaktach międzyludzkich, gdyż pozytywne nastawienie w pracy ma duży wpływ na samopoczucie i szybszą regenerację pacjentów.

Jak zdobyć tytuł technika masażysty?

W zawodzie masażysty liczy się zarówno specjalistyczna wiedza medyczna, jak i praktyka, którą technik masażysta rozpoczyna już w trakcie nauki w szkole policealnej. Istnieje wiele placówek specjalizujących się w kształceniu przyszłych specjalistów w dziedzinie masażu, lecz najważniejsze jest to, by dawały one możliwość zdobycia uprawnień państwowych. Tylko one umożliwiają bowiem pracę na terenie całej Unii Europejskiej. We Wrocławiu świetną renomą cieszy się Szkoła Policealna GoWork.pl (https://policealna.gowork.pl/wroclaw/masaz-z-rehabilitacja), w której największy nacisk kładziony jest na poznawanie praktycznej strony wykonywania zawodu. Uczestnicy kierunku technika masażysty kształcą się tam pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej, a także mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt, taki jak: bańki chińskie, kamienie do masażu, podgrzewacze czy rozkładany stół UNICORNE. Zdobyta wiedza podczas nauki sprawia, że każdy absolwent kierunku potrafi wykorzystać do masażu zarówno siłę własnych rąk, jak i specjalistyczne urządzenia i przedmioty do rehabilitacji, co pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty w codziennej pracy.

Gdzie szukać pracy jako masażysta?

Profesjonalni masażyści, dzięki wysokim kwalifikacjom przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz pracy w takich placówkach, jak:

- gabinety SPA i odnowy biologicznej
    
- hotele
    
- sanatoria
    
- salony fitness i kluby sportowych
    
- kliniki zdrowia i urody

Chcesz zapisać się na bezpłatny kierunek technika masażysty? Świetnie! Odwiedź naszą szkołę znajdującą się przy ulicy Ruskiej 51 B lub zadzwoń pod nr 720 898 761, a z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.


Artykuł Partnera

fot. 123RF.com/Daniel Jędzura

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama