zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Rynek pracy we Wrocławiu – kogo szukają pracodawcy?

czwartek, 10-05-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Rynek pracy we Wrocławiu jest jednym z największych w Polsce. Posady w tym mieście szukają zarówno sami mieszkańcy miasta, jak i osoby z innych regionów Polski. Pracę we Wrocławiu znajdują nie tylko doświadczeni specjaliści, ale również debiutanci, którzy wchodzą dopiero na rynek pracy.

pracownicy w firmie

Wiele etatów tworzą m.in. międzynarodowe korporacje, które mają swoje oddziały we Wrocławiu oraz niewielkie rodzinne przedsiębiorstwa. Znalezienie pracy we Wrocławiu nie jest trudne, co potwierdza Piotr, redaktor portalu Aplikuj.pl (https://www.aplikuj.pl) Ofert z roku na rok przybywa, a w najbardziej intensywnym sezonie naprawdę jest w czym wybierać. Wystarczy wspomnieć, że stopa bezrobocia w 2006 roku wynosiła we Wrocławiu 8%, natomiast w marcu 2018 roku już tylko 2,2% – wskazuje Piotr. A zatem praca jest. Jakich osób szczególnie poszukuje się w tym mieście pełnym perspektyw?

Dla debiutantów – gastronomia lub handel

Gastronomia i handel to dziedziny, w których można znaleźć pracę nawet bez większego doświadczenia. Wystarczy przespacerować się po galeriach handlowych, aby zobaczyć mnóstwo ogłoszeń o pracę w restauracjach czy sklepach. Nie są to może zajęcia dobrze płatne, ale na pewno pozwalają zdobyć doświadczenie w zakresie kontaktów z klientami. Poza tym pozwalają nawiązać znajomości, które mogą przydać się na dalszych etapach kariery zawodowej.

Osoby, które są bardziej asertywne i ambitne, mogą zatrudnić się w jednej z licznych wrocławskich firm windykacyjnych. Posady czekają również w biurach call center. Wymienione podmioty prowadzą ciągła rekrutację, a do tego zapewniają naprawdę atrakcyjne warunki. Co więcej, można w nich nabyć wielu umiejętności niezbędnych w karierze zawodowej, np. radzenia sobie z tzw. trudnym klientem czy negocjacji.

Jacy specjaliści poszukiwani są we Wrocławiu?

W regionie Wrocławia funkcjonują aż cztery strefy ekonomiczne – Tarnobrzeska, Legnicka, Kamiennogórska oraz Wałbrzyska. Inwestorzy mogą w tych miejscach liczyć na zwolnienia z podatku dochodowego, ułatwione formalności oraz przygotowane pod inwestycje tereny. Miasto zachęca też możliwością zwolnienia z podatku od nieruchomości czy skorzystania z programu „Mozart”, którego celem jest wsparcie podczas zawierania umów między biznesem a wyższymi uczelniami. To doskonałe rozwiązanie dla mających specjalistyczną wiedzę naukowców, ponieważ mogą oni łączyć etat na uczelni z pracą na rzecz przedsiębiorstwa.

pracownicy w firmie

We Wrocławiu nie brakuje więc ofert dla pracowników naukowych, menadżerów czy specjalistów z różnych dziedzin, np. programistów. Kandydaci na takie stanowiska nie są oczywiście przyjmowani z marszu, ale w trakcie złożonej procedury rekrutacyjnej. Wymagania stawiane takim osobom są bardzo wysokie, ponieważ muszą one posiadać nie tylko odpowiednie doświadczenie i staż pracy, ale także znać języki obce. W przypadku osób, planujących podjęcie pracy w korporacjach zagranicznych, podstawowym wymaganiem jest umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim.

Rozwój i kwalifikacje – o tym trzeba pamiętać

Po znalezieniu pracy można spocząć na laurach, ale Wrocław daje tak wiele możliwości rozwoju i zdobywania nowych kwalifikacji, że szkoda z tego nie skorzystać. Miasto jest ważnym ośrodkiem akademickim, dlatego można w nim zdobyć nie tylko pożądane przez pracodawców wykształcenie, ale również nowe kwalifikacje, a także nauczyć się różnych języków obcych. Wrocławski rynek pracy jest bardzo specyficzny i stawia przed specjalistami coraz większe wymagania. Jednocześnie stale brakuje rąk do pracy na stanowiskach gorzej opłacanych i w rolnictwie. Oferty pracy można znaleźć zarówno w miejscowym urzędzie pracy, jak i w wyszukiwarkach internetowych

Artykuł Zewnętrzny

fot. materiały aplikuj.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama