zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praktyki, które się opłacają

poniedziałek, 22-02-2016 (00:00:00) | komentarze (0)


W poniedziałek, 22 lutego, rozpoczął się innowacyjny, ogólnopolski projekt praktyk i staży studenckich z obszaru rekrutacji, zarządzania i marketingu - OTTO Work Students. Studenci w ultra elastyczny sposób zdobędą doświadczenie zawodowe i kompetencje, bez wychodzenia z murów uczelni. Jest to pierwsza taka form praktyki dla studentów na polskich uczelniach wyższych. Partnerem merytorycznym projektu jest firma OTTO Work Force, a do projektu przystąpiły juz pierwsze uczelnie wyższe: Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.

Młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy, często brakuje kompetencji, które pozwalają na podjęcie pierwszej pracy zgodnej z posiadaną wiedzą i ambicjami zawodowymi. Dobrze przemyślana i zaplanowana praktyka zawodowa, jeszcze w czasie studiów, zwiększa szanse młodzieży na rynku pracy, daje im narzędzia, których na starcie wymagają pracodawcy: profesjonalnej komunikacji,  umiejętności uczenia się i zarzadzania czasem pracy, realizacji samodzielnych projektów, zarządzania zespołem, kreatywnego myślenia oraz pracy w zespole. Projekt OTTO Work Students daje studentom  szansę na zdobycie dodatkowej wiedzy i wykorzystanie jej w praktyce poprzez samodzielną realizację własnych projektów pod okiem doświadczonych opiekunów.

3 etapy praktyk=3 etapy rozwoju

Program praktyk i staży jest tak zbudowany by umożliwić studentom elastyczne godzenie obowiązków uczelnianych i wykonywanej praktyki. Program składa się z trzech etapów. W pierwszym, trwającym maksymalnie dwa miesiące, studenci tworzą zespoły złożone z koordynatorów, rekruterów oraz specjalistów z obszaru marketingu. Przechodzą szereg szkoleń dotyczących pracy w zespole, rekrutacji, marketingu, oraz praktycznie wykorzystują zdobytą wiedzę.
 
Podczas drugiego etapu projektu, który również trwa maksymalnie dwa miesiące, studenci realizują pierwsze projekty rekrutacyjne, otrzymują również budżet na rozwój członków zespołu i projektu. W tym etapie, studenci nie tylko wykorzystują wiedzę zdobytą podczas pierwszego etapu projektu, ale również uczą się zarządzania budżetem. Zespół staje się start-upem, a jego wynagrodzenie staje się zależne od efektów pracy.

Trzeci etap – stażowy, jest przeznaczony dla osób, które świadomie będą nadal chciały budować swoją karierę w obszarze rekrutacji, marketingu czy zarządzania zespołem. Wiąże się uzyskaniem indywidualnego wynagrodzenia oraz otwiera drogę do podjęcia zatrudnienia w strukturach OTTO.

Uczelnie wyższe będą czuwały nad jakością projektu – Koniec z parzeniem kawy!

Projekt OTTO Work Students realizowany jest we współpracy z uczelniami wyższymi. Już teraz do projektu przystąpiła Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.

- Projekt OTTO Work Students jest bardzo ciekawą inicjatywą, która pozwoli naszym studentom rozwijać ich  umiejętności i kompetencje w obszarze zarządzania projektami. Żywimy nadzieję na owocną współpracę, która przyczyni się do lepszego przygotowania młodych ludzi do realiów współczesnego rynku pracy - mówi Karolina Olszewska, Prodziekan ds. Studenckich, Wyższa Szkoła Handlowa.

Do projektu OTTO Work Students  zapraszane są uczelnie w całym kraju, które chcą dać studentom wartościowe i profesjonalne przygotowanie do pracy zawodowej oraz studenci. Już teraz mogą się zgłaszać studenci Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.

Więcej informacji o projekcie www.ottoworkstudents.pl
 www.facebook.com/ottoworkstudents

 

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama