zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Pracownicy sezonowi do firmy Amazon we Wrocławiu

czwartek, 23-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Światowy gigant rynku e-commerce, firma Amazon, ma swoje centra logistyczne w różnych krajach, w tym w Polsce. Obecnie planuje zwiększyć w nich zatrudnienie, zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem, gdy zamówień jest o wiele więcej niż w innych okresach w roku. Oznacza to możliwość podjęcia sezonowej pracy przez około 10 tys. pracowników, m.in. we Wrocławiu.

Pracownicy sezonowi do firmy Amazon we Wrocławiu

Solidny pracodawca

Marka Amazon zaistniała na polskim rynku pracy w 2014 roku. W ciągu ostatnich trzech lat firma ta zainwestowała w Polsce ponad 3 mld zł, które zostały przeznaczone na unowocześnienie istniejących centrów logistycznych, m.in. we Wrocławiu, a także na uruchomienie nowych obiektów na Śląsku, koło Szczecina, w pobliżu Poznania i Wrocławia.

Amazon jest amerykańską spółką, która swoją główną siedzibę ma w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Od lat prowadzi największą w skali światowej sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa nieprzerwanie od 1994 roku. Należy do liderów i pionierów w sprzedaży internetowej. Jej oddziały znajdują się na całym świecie – w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii, w Brazylii, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, a nawet w Chinach i Japonii.

Sezon świąteczny

W najbliższym czasie, na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, Amazon szuka pracowników sezonowych do swoich centrów logistycznych w Polsce. Praca czeka na kandydatów między innymi we Wrocławiu. W całym kraju Amazon na okres świąteczny zatrudni łącznie aż 10 tys. sezonowych pracowników. Mają oni wspierać pracę osób zatrudnionych na stałe w centrach logistycznych.

Niektórzy pracownicy, którzy sprawdzą się w pracy sezonowej, będą mieli szansę na stałe zatrudnienie w Amazonie. W zeszłym roku aż 3,6 tys. sezonowych miejsc pracy zostało przekształconych w stałe posady, w tym we Wrocławiu (https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l). Na stałe w Polsce, w pięciu centrach logistycznych zatrudnionych jest około 9 tys. ludzi, więc w wyniku sezonowej rekrutacji liczba pracowników ma wzrosnąć ponad dwukrotnie.

Obowiązkiem pracowników sezonowych Amazonu we Wrocławiu i w innych centrach logistycznych w Polsce i na świecie będzie kompletowanie, pakowanie i wysyłka świątecznych zamówień. Firma poszukuje ponadto wykwalifikowanych pracowników do działów finansów, IT, HR i logistyki.

Artykuł Zewnętrzny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama