zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w usługach dla biznesu we Wrocławiu

wtorek, 24-10-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Wrocław jest miastem nowoczesnym, w którym prężnie rozwija się wiele branż działalności gospodarczej. Działają tu również centra usług dla biznesu, które – dzięki dynamicznemu rozwojowi – cały czas poszukują nowych pracowników. Kogo szukają? Do kogo są skierowane oferty pracy we Wrocławiu?

Praca w usługach dla biznesu we Wrocławiu

Wrocław z usługami dla biznesu

W całej Polsce działa ponad 1000 centrów biznesowych, które łącznie zatrudniają ponad 244 000 osób. Branża w przeważającej większości lokuje swoje biura w dużych miastach, takich jak Kraków czy Wrocław (https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l). Pracują tam ludzie młodzi, nastawieni na samodoskonalenie się. Do pracy w centrach usług dla biznesu często zapraszani są po prostu kandydaci z biegłą znajomością języków obcych. Niekiedy jednak konieczna jest ponadto specjalistyczna wiedza z danego zakresu.

We Wrocławiu w lokalnych mediach co chwila pojawiają się informacje o biurowcach przeznaczonych na takie centra. Nie tylko umożliwiają one rozwój samej firmy świadczącej usługi dla biznesu, lecz także stają się szansą na zatrudnienie kolejnych pracowników.

Kandydat idealny na pracownika

Praca w centrach usług we Wrocławiu jest popularnym sposobem na rozpoczęcie i robienie kariery zawodowej. Firmy te dosyć często poszukują nowych pracowników, ale nieprawdą jest, że wystarczy dobrze znać jakikolwiek język obcy, aby zdobyć umowę o pracę. W rzeczywistości tylko część firm jest skłonna zatrudnić osobę biegłe znającą nietypowe języki, np. szwedzki czy norweski, i później dokształcać ją z zakresu usług, jakie oferuje dla biznesu.

W centrach badawczo-rozwojowych i informatycznych, które również funkcjonują we Wrocławiu, praca wygląda zupełnie inaczej. Sam język obcy to zbyt mało, aby dostać tam angaż. Niezbędna jest specjalistyczna wiedza, którą sprawdza się już na etapie rekrutacji. Takie centra najchętniej przyjmują do pracy absolwentów Politechniki Wrocławskiej, w zasadzie ze wszystkich wydziałów, ponieważ – obok informatyków i programistów (https://www.gowork.pl/praca/programista;st/wroclaw;l) – potrzebni są także księgowi do świadczenia specyficznych usług dla klientów biznesowych.

Dużo zależy od samych kandydatów. Przy selekcji potencjalnych pracowników i zatrudnianiu ich liczy się nie wykształcenie, a wiedza praktyczna, doświadczenie, zainteresowania i chęć nauki w danym zakresie. Bywa, że centra stricte informatyczne zatrudniają socjologów czy historyków, którzy później są wymieniani jako jedni z najlepszych pracowników. Muszą włożyć dużo pracy w to, aby wszystkiego się nauczyć, i wykazują wysokie zaangażowanie w rozwój własny oraz całej firmy.

Artykuł Zewnętrzny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama