zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jaka jest idealna praca dla studentów?

środa, 30-09-2015 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nowym semestrem wielu żaków zacznie szukać dla siebie nowych zajęć, które pozwolą im podreperować skromny budżet. Dziś pracujący studenci nikogo nie dziwią. Bardzo często osoby chcące połączyć naukę z pracą zarobkową są poszukiwani przez samych pracodawców. Chcesz w tym roku zacząć pracować i studiować jednocześnie? Zobacz zatem, jaka jest idealna praca dla studentów. Czym powinno się charakteryzować stanowisko, które pozwoli Ci nie zaniedbać uczelnianych obowiązków?

Praca dla studentów może przybrać różny charakter. Obsługa klientów, call center, sprzątanie, praca w restauracji – pomysłów na zarabiane w czasie studiów nie brakuje. Warto jednak wiedzieć, czym powinna cechować się idealna praca dla studentów, by nie stała się ona prawdziwym przekleństwem.

Elastyczny grafik

Praca dla studentów powinna przede wszystkim umożliwiać pogodzenie nauki z obowiązkami zawodowymi. Zatrudniony żak musi mieć możliwość takiego ułożenia sobie grafiku, by godziny pracy nie pokrywały się z zajęciami na uczelni. Na elastyczny grafik można liczyć w firmach, które głównie skupiają się na zatrudnianiu osób młodych i jeszcze uczących się (np. wspomniane call center lub restauracje typu fast food). Pomysłem na odpowiednie zajęcie dla studenta jest także praca wieczorami (np. w barze).

Płatna!

Może to zabrzmieć absurdalnie, ale często studentom proponuje się bezpłatne praktyki, oferując za to cenne doświadczenie i pracę w młodym, prężnie rozwijającym się zespole. Doświadczenie to jedno, ale nie warto dawać się wyzyskiwać. Za każdą wykonaną pracę należy się nam odpowiednie wynagrodzenie pieniężne. Jeśli więc szukamy pracy idealnej dla studentów, to skupmy się tylko na tych zajęciach, które gwarantują  zarobek. Przecież powszechnie wiadomo, że student na nadmiar gotówki nie narzeka, więc podjęcie się pracy za darmo lub marne gorsze, mija się całkowicie z celem!

Wykorzystaj swoje umiejętności

Aby praca dla studentów nie okazała się męczącym przekleństwem, warto zatrudnić się na takim stanowisku, które wykorzysta nasze umiejętności i największe atuty. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą i masz trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi, to zdecydowanie złym pomysłem będzie podjęcie się pracy, w której głównym zadaniem będzie np. obsługa klienta. Zastanów się, w czym jesteś dobra/dobry, jakie umiejętności możesz zaproponować pracodawcy i w jakiej pracy będziesz czuć się najbardziej komfortowo.

Naucz się czegoś nowego!

Idealną propozycją pracy dla studentów byłoby takie zatrudnienie, które wiązałoby się ze studiowanym przez nich kierunkiem. Dostanie choćby części etatu w firmie z branży, w jakiej chce się działać w przyszłości. może okazać się wspaniałym startem kariery. Żadna szkoła nie dostarcza bowiem tyle cennej wiedzy praktycznej, co właśnie praca. Warto o tym pamiętać, szukając zatrudnienia w trakcie roku akademickiego.

Gdzie szukać pracy dla studentów?

Miejsc, gdzie roi się od ofert pracy dla studentów jest co najmniej  kilka. Oczywiście ogłoszenia najłatwiej znaleźć w Internecie i na różnych dedykowanych portalach (chociażby http://praca.money.pl/praca-dla-studentow/). Oprócz tego warto zainteresować się działalnością uczelnianych biur karier. Pomagają one studentom oraz absolwentom odnaleźć się na rynku pracy, a także gromadzą ogłoszenia w sprawie zatrudnienia w różnych firmach.

artykuł sponsorowany

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama