zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

IT Recruitment Wrocław - poszukiwany programista

wtorek, 27-10-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Rekrutacja programistów i innych specjalistów dla branży IT nie jest obecnie łatwa. Większość z nich ma już stałą i dobrą pracę. Przekonanie ich do zmian może więc okazać się dużym wyzwaniem. Pracodawca nie zawsze posiada doświadczenie w zdecydowanych negocjacjach. Dla poszukujących skuteczności i najwyższej jakości powstała usługa IT Recruitment. Wrocław to prawdziwa kopalnia możliwości.

IT Recruitment WrocławW przypadku usługi IT Recruitment Wrocław oferuje pomoc wielu doświadczonych specjalistów. Najlepsi rekruterzy codziennie wykorzystują nowoczesne narzędzia, by rekrutacja IT była szybka i skuteczna. Ich działania mogą skrócić czas poszukiwania kandydata oraz obniżyć koszty rekrutacji. Podczas gdy tradycyjny proces rekrutacyjny trwa miesiącami, doświadczony headhunter znajduje najlepszych kandydatów już w kilka tygodni.

Poszukiwanie talentów

Rekrutacja dla branży IT tylko dla laików niczym nie różni się od procesów pozyskiwania pracowników do przedsiębiorstw z innych gałęzi gospodarki. Technologia informacyjna i wszelka działalność z nią związana jest bowiem tak dynamiczna, że nie sposób wykorzystać w tym przypadku tradycyjne metody rekrutacyjne. One często zwyczajnie nie wystarczą. W odpowiedzi na potrzeby klientów, czyli pracodawców, powstała usługa IT Recruitment. Wrocław ma wiele do zaoferowania w tej kwestii.

Rekrutacja IT nie opiera się bowiem na poszukiwaniu osób bezrobotnych. Najlepsi specjaliści mają zazwyczaj stałe, atrakcyjne warunki zatrudnienia. Poszukiwanie prawdziwych talentów jest zatem nie lada wyzwaniem dla rekrutera. Dlatego też wykorzystuje on liczne narzędzia, które są mniej popularne w rekrutacji kandydatów do pracy w innych branżach. Mowa tu przede wszystkim o takich działaniach jak Market Mapping czy Executive/Direct Search. Badanie i szczegółowa analiza rynku jest bowiem niezbędna do szybkiego pozyskania wartościowych kandydatów. W IT są nimi ci, którzy mają najwyższe wykształcenie i najlepsze kompetencje do objęcia kluczowych stanowisk w firmie. Ich znalezienie nie jest łatwe. Rekruterzy kierują swe działania stricte do potencjalnych kandydatów, których kompetencje odpowiadają stworzonemu wspólnie z pracodawcą profilowi przyszłego pracownika. Kandydaturę idealną można znaleźć najczęściej na portalach branżowych lub podczas eventów, szkoleń, czy konferencji.

IT Recruitment Wrocław

Dzięki innowacyjności IT Recruitment we Wrocławiu staje naprzeciw coraz wyższym wymaganiom klientów. Korzystając z dobrodziejstw, jakie daje usługa Outsourcingu Procesów Rekrutacji, zleceniodawca (pracodawca) nie musi przejmować się żadnymi szczegółami procesu. Zyskuje on merytoryczne wsparcie ekspertów. Są nimi doświadczeni i wykwalifikowani headhunterzy. W trakcie swojej pracy zdobywają oni wiele znajomości i pozyskują bogatą sieć kontaktów. Wykorzystują ją podczas realizacji codziennych zleceń. Posiadana przez rekrutera baza danych specjalistów zwykle wystarcza do tego, by znaleźć tego najbardziej odpowiedniego.

Usługę IT Recruitment we Wrocławiu oferuje Sowelo Consulting - dowiedz się więcej pod adresem https://sowelo.com.pl/branze/it-telco/. Specjaliści zajmujący się Outsourcingiem Procesów Rekrutacji stale poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie. Wszystko po to, by być na bieżąco z nowinkami i innowacyjnymi możliwościami, jakie daje branża IT. Dzięki znajomości obecnych i przyszłych trendów mogą oni skutecznie prowadzić rekrutację. Wiedzą, gdzie i jak poszukiwać prawdziwych perełek, wśród najlepszych kandydatów.

Korzystając z usług zewnętrznych firm rekrutacyjnych, pracodawca zyskuje nie tylko nieograniczony dostęp do eksperckiej wiedzy i doświadczenia. Ma również pełną kontrolę nad przebiegiem każdego etapu przygotowania procesu rekrutacji i jego przebiegu. Wiele osób ma bowiem wątpliwości, czy decydując się na pomoc rekrutera, nie stracą możliwości ingerencji w rekrutację. Jest wręcz przeciwnie. Pracodawca jest członkiem zespołu rekrutacyjnego. Dzięki temu nie musi martwić się o formalności, ale może wyrażać swoje poglądy, oczekiwania, preferencje. Bez zdecydowania zleceniodawcy rekruter nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata. Do tego potrzebne jest wspólne stworzenie jego profilu, w którym zawierają się wymagania pracodawcy. Dotyczą one wykształcenia kandydata, jego kompetencji twardych i miękkich oraz dodatkowych atutów.

Zwiększona skuteczność

Rekruterzy w swojej codziennej pracy wykorzystują kilka najskuteczniejszych metod marketingu rekrutacyjnego. Wiele zadań są oni w stanie zoptymalizować jeszcze na etapie przygotowywania procesu. Przed jego rozpoczęciem należy bowiem zastanowić się nad zbudowaniem solidnej i pozytywnej marki, która przyciągnie największe talenty. Dobry Employer Branding to podstawa udanej rekrutacji. Tu sprzymierzeńcem pracodawcy są obecni i byli pracownicy (jeśli mają o nim odpowiednio dobre zdanie). Już na pierwszych etapach rekrutacji można znacznie poprawić opinię wśród kandydatów. Wystarczy zadbać o szczegóły. Zwiększenie widoczności witryny internetowej, kontrola sprawności technicznej mediów społecznościowych i strony www, stworzenie przejrzystego i krótkiego formularza aplikacyjnego – to działania, które zachęcają kandydatów do zainteresowania się daną ofertą.

IT Recruitment pozwala zbudować silne i trwałe relacje z kandydatami. Nie wystarczy bowiem przekonać najlepszych specjalistów do nowego miejsca pracy. Należy ich również utrzymać w przedsiębiorstwie na dłużej. Tej długotrwałej skuteczności sprzyja podejście H2H (human to human). Kandydat jest traktowany w sposób indywidualny i podmiotowy. Już na starcie daje się mu do zrozumienia, że będzie istotnym członkiem zespołu pracowników. Nie bez znaczenia jest szansa na rozwój zawodowy i osobisty, możliwości awansu, uczestnictwa w realizacji innowacyjnych i kreatywnych projektów. Programiści to osoby ambitne i poszukujące nowości.

IT Recruitment Wrocław

Sekrety rekruterów

Dla celów IT Recruitment headhunterzy wykorzystują możliwości, jakie daje im nowoczesna technologia. Obecnie najlepsi programiści nie są bezrobotni, nie marnują wobec tego swojego czasu na przeglądanie licznych ofert pracy. Trzeba zatem dotrzeć do nich w sposób niekonwencjonalny. Rekruterzy w celu nawiązania kontaktu z kandydatami wykorzystują skuteczne i nowoczesne narzędzia. Są to popularne komunikatory i wszelkie media społecznościowe (Facebook, Facebook Ads, Messenger, Whatsapp, Instagram), ale i specjalistyczne aplikacje i wtyczki, jak: Prophet czy Reply. Warto ponadto rozważyć pełną integrację social mediów z systemem ATS, który umożliwia automatyzację wszystkich procesów rekrutacji. Poszukiwanie nowych pracowników staje się wtedy o wiele prostsze.

Rekruterzy wykorzystują ponadto w procesie rekrutacji program polecania pracowników. Obecni pracownicy zleceniodawcy mają bowiem dużą „siłę przebicia”. Mogą skutecznie i szybko przekonać swoich znajomych do zmiany miejsca zatrudnienia i polecić ich pracodawcy. W wielu firmach stosuje się nawet premie za polecenia, które mają zmotywować pracowników do tego rodzaju działań. Dzięki wsparciu obecnych członków zespołu można skutecznie obniżyć wskaźniki rotacji, zminimalizować czas jej trwania oraz wszelkie koszty.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama