zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Gdzie szukać pracy po studiach? Jak znaleźć przyszłościową pracę?

piątek, 16-07-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Wiele tysięcy młodych osób zastanawia się nad swoją zawodową przyszłością na przykład po ukończeniu studiów. Szczególnie jeśli mówimy o rynku pracy po pandemii koronawirusa, który jest o wiele bardziej specyficzny niż jeszcze jakiś czas temu. Gdzie szukać obecnie pracy i w jaki sposób? Na co warto postawić? W których sektorach można zdobyć najlepsze zatrudnienie? Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania, zachęcamy do lektury naszego artykułu!

praca po studiachGdzie szukać pracy po studiach? Jak znaleźć przyszłościową pracę?

Pandemia COVID-19 odmieniła oblicze polskiego rynku pracy, zarówno jeśli chodzi o mniejsze, jak i większe miejscowości. W tej chwili trzeba wykazać się sporą wytrwałością, aby zdobyć wymarzoną posadę. Czy może w tym pomóc to, że skończyło się studia? Sprawdźmy to!

Studia a kariera zawodowa - co trzeba wiedzieć

Nie ma co ukrywać, że większość pracodawców w naszym kraju wśród wymagań stawianym przed potencjalnymi pracownikami stawia posiadanie wyższego wykształcenie. Trend ten utrzymuje się od lat i dotyczy nie tylko ściśle określonych profesji, ale niemal każdej branży na rynku. Oczywiście, oprócz ukończenia studiów, ważnym elementem, który pomaga przy zatrudnieniu, jest możliwość pochwalenia się doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku, ale mimo to, bez przysłowiowego “papierka” z uczelni trudno otrzymać posadę. To m.in. z tego powodu tak istotny jest dziś wybór kierunku studiów i konkretnej uczelni, na której zdobędzie się nie tylko dyplom, ale przede wszystkim wiedzę przydatną w dalszym życiu.

Jaka praca po studiach w Polsce?

Idealnym rozwiązaniem jest określenie planów związanych z drogą zawodową jeszcze przed wyborem kierunku studiów. W przeciwnym razie nic jednak stracone, ponieważ obecne czasy dają nam sporo możliwości jeśli chodzi o zdobywanie nowych kompetencji czy umiejętności, a nawet całkowite przebranżowienie się i to w krótkim czasie. Wśród najlepiej opłacanych i perspektywicznych zawodów, przy których warto posiadać kierunkowe wykształcenie, od lat plasują się profesje związane z ogólnie pojętą branżą IT. Potwierdzają to choćby ogłoszenia umieszczane na takich portalach jak Aplikuj.pl, gdzie znajdziemy atrakcyjne finansowo oferty. W cenie są także wszelkiego rodzaju specjaliści ds. logistyki, e-commerce, sprzedaży, marketingu, bezpieczeństwa danych itp.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Podstawową kwestią jest zrozumienie swoich oczekiwań i potrzeb. Przy wyborze nowej pracy warto kierować się własnymi zainteresowaniami, wiedzą, ale także patrzeć na całą sprawę z niezbędnym w takim przypadku dystansem. Na Aplikuj.pl dziennie pojawia się wiele ogłoszeń o pracę, dlatego należy śledzić portal na bieżąco, dzięki czemu można trafić na świetną okazję. Po pandemii najbardziej przyszłościowymi zawodami są te, w których praca opiera się na nowych technologiach, ale także obsłudze online. Atrakcyjne stanowiska czekają przede wszystkim na absolwentów studiów technicznych, choć nie tylko. Jeśli ktoś ma w sobie pasję i wie, czego chce, może odnaleźć się na rynku pracy po niemal każdym kierunku studiów.

W jaki sposób poszukiwać pracy po studiach?

Sposobów na znalezienie pracy jest mnóstwo, ale najlepszym jest z całą pewnością szukanie ofert w Internecie. Miejmy jednak świadomość, że szukanie zatrudnienia, szczególnie dobrze płatnego, jest sporym wyzwaniem, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać się po pierwszych niepowodzeniach w tym obszarze. Pamiętajmy, że dany kierunek studiów kończy rocznie kilka tysięcy osób, dlatego konkurencja na najlepsze stanowiska jest duża i mocna, ale trzeba wierzyć w siebie. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować swoich sił! Powodzenia!

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama