zmień miasto

Dolnośląska Szkoła Wyższa - DSW, WrocławMiejsce dla Ciebie, gdzie wiedza inspiruje...

Wypowiedzi


Joanna Tatar - doradca zawodu, trener, konsultant kariery – absolwentka kierunku pedagogika Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW.
Od ukończenia studiów zajmuję się wspieraniem w rozwoju kariery zawodowej: osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, młodzieży oraz studentów. Jako właściciel firmy doradczo-szkoleniowej realizowałam programy outplacementowe dla menadżerów średniego szczebla. Moim zawodowym sukcesem jest posiadanie w środowisku doradców i coachów kariery opinii osoby godnej polecenia.
Dzięki studiom w DSW otrzymałam niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, którą miałam możliwość zastosować wielokrotnie w pracy zawodowej. Pasję do pracy, wspierania i rozumienia ludzi zaszczepili mi wybitni profesorowie, których  wiedza, opinie i poglądy towarzyszą mi do dziś. 

 

Dawid Frik - założyciel i prezes Fundacji Bene Facta, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w Hali Stulecia, absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa.
Studia w DSW były szansą na spełnienie moich aspiracji zawodowych, nawiązanie wielu bezcennych kontaktów, stałe podnoszenie kwalifikacji i praktyczne wykorzystanie wiedzy. Gdybym jeszcze raz miał dokonać wyboru uczelni, bez cienia wątpliwości zdecydowałbym się na studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

 
Karolina Szachniewicz - absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pracownik administracji samorządowej – Urząd Miasta i Gminy Prusice.
Dolnośląską Szkołę Wyższą wybrałam przede wszystkim ze względu na wysoką renomę i pozytywną opinię wśród licznych absolwentów. Kadra wykładowców zapewnia miłą i przyjazną atmosferę potrzebną przy bezstresowym przyswajaniu wiedzy, jak również niezwykły profesjonalizm i doskonałe podejście do każdego studenta. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kierunków oferowanych przez Uczelnię znalezienie dobrej pracy staje się łatwiejsze. Zaczynając studia, byłam osobą bezrobotną. Dzisiaj uzyskane wykształcenie i zdobyta wiedza pozwoliły mi spełnić wyznaczone plany i cele. Dolnośląską Szkołę Wyższą polecam każdemu!

 


Jarosław Dąbrowski - saksofonista, aranżer, sideman, menadżer muzyczny, redaktor naczelny portalu kulturalnego brzmieniemiasta.pl, student dziennikarstwa muzycznego DSW. Lider zespołów DABROWSKI QUARTET, oraz formacji KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT.
W zeszłym roku formacja nagrała album koncertowy Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project – Concert Live at Wrocławski Klub Anima – można nabyć w polskich sklepach muzycznych. Dolnośląska Szkoła Wyższa spełniła moje oczekiwania związane ze studiowaniem na specjalności dziennikarstwo muzyczne. Oferta edukacyjna, jaką proponuje DSW, pozwala na poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z kierunkiem studiów.  DSW to dobry wybór dla tego, kto pragnie swoją pasję połączyć z życiem zawodowym.

 Paulina Sulanowska - dziennikarka Dolnośląskiego Magazynu Fotograficznego, autorka bloga www.sulanovska.com
Decyzję o rozpoczęciu studiów na specjalności „dziennikarstwo mody i stylu” podjęłam dość spontanicznie, jednak wiem, że był to strzał w dziesiątkę. Zajęcia zainspirowały mnie do założenia bloga modowego, który po roku systematycznego pisania zaczął odnosić sukcesy. Studia w DSW to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim wiele godzin ćwiczeń praktycznych w studiu telewizyjnym i radiowym. Wiedzę, którą otrzymałam od wykładowców, przekazuję dalej podczas moich autorskich warsztatów dziennikarskich w jednym z wrocławskich gimnazjów. Jeżeli marzycie o studiach, które rozwiną Wasze zainteresowania i pomogą w realizacji samego siebie, to nie mogliście trafić lepiej!

 Aleksandra Koziatek - animator kultury muzycznej, współpracownik projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Szukałam studiów, które poprowadzą mnie po szerokich drogach Kultury, znalazłam je w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Specjalność „zarządzanie w kulturze” na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa otworzyła nowy rozdział w moim życiu. Znakomici wykładowcy, świetna grupa, w której się znalazłam, liczne dyskusje, prace warsztatowe – wszystko to dało mi ogrom potrzebnej wiedzy i sprawiło, że stałam się człowiekiem spełnionym. Zaczęłam patrzeć na świat szeroko otwartymi oczami. Dostrzegać rzeczy, o których istnieniu wcześniej nie miałam pojęcia. Kulturoznawstwo to najlepszy kierunek, jaki mogłam dla siebie wybrać.

 
Maciej Kamiński - prezes zarządu spółki Asset Nieruchomości, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Podczas studiów zdobyłem wiele doświadczeń międzynarodowych dzięki uczestnictwu w konferencjach i wyjazdach zagranicznych (EUROSIM, wyjazd do Serbii i Kosowa). Dzięki szerokiej ofercie działalności studenckiej zdobyłem umiejętności i kompetencje interpersonalne, które wykorzystuję, prowadząc od kilku lat własną firmę oraz realizując się społecznie w Stowarzyszeniu Absolwentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, do którego wszystkich serdecznie zapraszam!

 

 

Tomasz Stera - wokalista, muzyk, trener wokalny, zdobywca II nagrody muzycznej „Letni Kawałek Wrocławia”, autor singla „Piasek i Koc” (MusicArt, AIAIE).
Studia w DSW pozwoliły mi ugruntować wiedzę w obszarze muzycznym. Profesjonalna kadra dydaktyczna, praktyczne i szerokie spojrzenie na różnorodne aspekty w dziedzinie muzyki dały mi możliwość uzyskania wiedzy specjalistycznej, którą nieustannie rozwijam i z której korzystam w życiu zawodowym. Przyjazna atmosfera studiowania, nowoczesne podejście do studenta, a także stypendia naukowe, dały mi szansę jeszcze większego rozwoju i inwestowania w siebie zarówno pod kątem edukacyjnym, jak i zawodowym. Wszystkim pasjonatom muzyki, i nie tylko, polecam studia w DSW. Ta możliwość otwiera drogę do sukcesu.

 Małgorzata Cykof - program Erasmus nie tylko daje możliwość studiowania w wielu krajach europejskich, ale przede wszystkim uczy samodzielności, odpowiedzialności oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Na udział w programie zdecydowałam się w roku 2010 – pojechałam na semestr zimowy do Badajoz w Hiszpanii, znając język angielski w stopniu komunikatywnym oraz hiszpański – w bardzo podstawowym. Pięć miesięcy za granicą pozwoliły mi poznać siebie, otworzyć na świat i inne kultury, opanować język hiszpański, zwiedzić wiele pięknych miejsc, takich jak Marakesz w Maroko, Maltę, Majorkę, Wyspy Kanaryjskie, a co najważniejsze, zdobyć nowych przyjaciół,
z którymi jestem w stałym kontakcie do dzisiaj. W sierpniu 2014 planuję kolejną wizytę – tym razem w stolicy Meksyku.

 

Jeżeli jesteś otwarty na nowe doświadczenia, wiedz, że ten wyjazd Cię zmieni – będziesz jeszcze bardziej ciekawy świata, zapragniesz podróżować, poznawać nowe języki i kultury, a przede wszystkim będziesz szczęśliwszym człowiekiem.

 

 

FB dlaMaturzysty.pl reklama