Rejestracja na UWr: łyk statystyk

2011-06-24 11:29:19 | Wrocław

22 czerwca liczba zapisów na wszystkie typy studiów prowadzone na Uniwersytecie Wrocławskim przekroczyła 12,5 tys. Najbardziej popularne kierunki to bez zmian: prawo, dziennikarstwo i psychologia. Rekordowa liczba rejestracji dokonanych przez jedną osobę to 11.

Na dzienne studia licencjackie i jednolite magisterskie jest już ponad 11 tys. zapisów. Pierwsza dziesiątka najchętniej wybieranych to: prawo (1600), dziennikarstwo (985), psychologia (850), administracja (574), ekonomia (374), anglistyka (338), polonistyka (333), pedagogika (330), biotechnologia (302) i filologia hiszpańska (300).

Z kierunków przyrodniczych i ścisłych, oprócz biotechnologii, sporym zainteresowaniem cieszą się: informatyka (245), mikrobiologia (191), matematyka (185), biologia człowieka (128), chemia biologiczna (127) i chemia ogólna (106).

Jeśli chodzi o studia II stopnia to najwięcej rejestracji jest w tej chwili na dzienną administrację (51) oraz pedagogikę dla absolwentów studiów pedagogicznych i nauczycielskich – na studia zaoczne zapisało się 30 osób, a na dzienne – 28.

Łącznie na wszystkie studia zaoczne i wieczorowe jest prawie 1200 zapisów.

Rekordziści dokonali nawet jedenastu różnych rejestracji. Jeden z kandydatów zapisał się i opłacił rejestrację na sześć kierunków dziennych: dziennikarstwo, bezpieczeństwo narodowe, dyplomację europejską, stosunki międzynarodowe, politologię, socjologię (kolejność według podanej preferencji) oraz dla pewności także na te same studia (oprócz socjologii) także w trybie zaocznym. Drugi niezdecydowany obstawił dzienne: dziennikarstwo, germanistykę, administrację, hispanistykę, historię, prawo, psychologię, polonistykę i filologię francuską oraz zaoczne prawo i wieczorową psychologię.

ip

Słowa kluczowe: uniwersytet wrocławski uwr rekrutacja statystyki prawo dziennikarstwo psychologia studia dzienne

Statystyki rekrutacyjne

Zobacz najpopularniejsze kierunki kształcenia

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Zobacz, jakie kierunki kandydaci uznali za najlepsze.

Statystyki rekrutacyjne na UŚ

Przedstawiamy wszystkim zainteresowanym statystyki rekrutacyjne Uniwersytetu Śląskiego w roku 2009/2010.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

"Kosmetolog - specjalista od stóp do głów" - webinarium Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [Wrzesień 2020]

Dowiedz się wszystkiego o umiejętnościach i kwalifikacjach w tym zawodzie!

Dzień otwarty online kierunków logistycznych w Akademii Leona Koźmińskiego [Wrzesień 2020]

Poznaj program wydarzenia odbywającego się bezpiecznie i na odległość!

Powrót do szkoły podczas epidemii koronawirusa - wytyczne MEN

Czyli, co musisz wiedzieć w zależności od trybu, w jakim będzie funkcjonować twoja szkoła?

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane