zmień miasto

Rejestracja na UWr: łyk statystyk

22 czerwca liczba zapisów na wszystkie typy studiów prowadzone na Uniwersytecie Wrocławskim przekroczyła 12,5 tys. Najbardziej popularne kierunki to bez zmian: prawo, dziennikarstwo i psychologia. Rekordowa liczba rejestracji dokonanych przez jedną osobę to 11.

Na dzienne studia licencjackie i jednolite magisterskie jest już ponad 11 tys. zapisów. Pierwsza dziesiątka najchętniej wybieranych to: prawo (1600), dziennikarstwo (985), psychologia (850), administracja (574), ekonomia (374), anglistyka (338), polonistyka (333), pedagogika (330), biotechnologia (302) i filologia hiszpańska (300).

Z kierunków przyrodniczych i ścisłych, oprócz biotechnologii, sporym zainteresowaniem cieszą się: informatyka (245), mikrobiologia (191), matematyka (185), biologia człowieka (128), chemia biologiczna (127) i chemia ogólna (106).

Jeśli chodzi o studia II stopnia to najwięcej rejestracji jest w tej chwili na dzienną administrację (51) oraz pedagogikę dla absolwentów studiów pedagogicznych i nauczycielskich – na studia zaoczne zapisało się 30 osób, a na dzienne – 28.

Łącznie na wszystkie studia zaoczne i wieczorowe jest prawie 1200 zapisów.

Rekordziści dokonali nawet jedenastu różnych rejestracji. Jeden z kandydatów zapisał się i opłacił rejestrację na sześć kierunków dziennych: dziennikarstwo, bezpieczeństwo narodowe, dyplomację europejską, stosunki międzynarodowe, politologię, socjologię (kolejność według podanej preferencji) oraz dla pewności także na te same studia (oprócz socjologii) także w trybie zaocznym. Drugi niezdecydowany obstawił dzienne: dziennikarstwo, germanistykę, administrację, hispanistykę, historię, prawo, psychologię, polonistykę i filologię francuską oraz zaoczne prawo i wieczorową psychologię.

ip

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama