Politechnika Wrocławska atrakcyjna dla maturzystów

2013-06-28 09:48:48 | Wrocław

Już jutro, 28 czerwca 2013 r., maturzyści poznają wyniki egzaminów dojrzałości i odbiorą świadectwa maturalne. Do 8 lipca tegoroczni abiturienci mogą rejestrować się w internetowym systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej.

Dla chętnych przygotowano prawie 9 tys. miejsc na studiach I stopnia we Wrocławiu i w Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych (Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica). Mogą oni wybierać spośród 37 kierunków na 12 wydziałach. Decyzję lepiej podjąć jak najszybciej, bo na niektórych kierunkach zostały już wypełnione miejsca.

Dla wybranych kandydatów Politechnika Wrocławska stworzyła unikatowy program „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”, który obejmuje stypendium od pierwszego miesiąca nauki, indywidualną opiekę naukową i miejsce w akademiku. 500 lub 300 złotych stypendium naukowego od początku pierwszego roku studiów może otrzymać kandydat, który jest olimpijczykiem (szczegółowy wykaz olimpiad), laureatem Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych lub posiada wskaźnik rekrutacyjny powyżej 500 punktów. Więcej informacji o „Wybitnie uzdolnienie na Politechnice Wrocławskiej” na stronie internetowej Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Do  tego przez cały okres studiów inżynierskich (I stopnia) zapewniamy indywidualną opiekę pracownika naukowego, który pomaga w rozwoju naukowym zainteresowań, konsultuje projekty, sugeruje literaturę naukową a także wskazuje interesujące wydarzenia z dziedziny wybranej przez studenta – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr, twórczyni programu. Ale to nie wszystko.  Każda osoba objęta programem może liczyć na zagwarantowane miejsce w domu studenckim na pierwszym roku nauki.

W roku akademickim 2013/2014 ruszy również nowy program „Równaj do najlepszych”. Od października studenci będą mogli uczęszczać na bezpłatne zajęcia dodatkowe z dwóch przedmiotów realizowanych na wszystkich kierunkach: Analiza matematyczna 1 oraz Fizyka1. To propozycja dla tych, którzy chcieliby się poczuć pewniej podczas pierwszej sesji egzaminacyjnej. – Każdy wydział umożliwi swoim pierwszorocznym studentom skorzystanie z dodatkowych zajęć wyrównawczych, więc nie ma co obawiać się kierunków ścisłych – tłumaczy Anetta Stypułkowska.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

www.pwr.wroc.pl

Słowa kluczowe: politechnika wrocławska pwr oferta studia stacjonarne niestacjonarne rekrutacja 2013/2014 kierunki

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

7 maja rusza maraton egzaminów maturalnych Wrocław

Poprawiać niezdany egzamin zamierza ok. pół tys. osób.

Polscy maturzyści z nagrodą Outstanding Pearson Learner Awards za wybitne osiągnięcia

Trzy osoby z najlepszymi wynikami na świecie z międzynarodowej matury A Level!

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura z języka polskiego 2024 - arkusze i odpowiedzi [FOTO]

Zobacz, co pojawiło się na egzaminie maturalnym.

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza maturzystów na Dzień Otwarty

Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym (ul. Podchorążych 2).

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Sci-Tech Challenge ściśle inspiruje! - sci-tech challenge konkurs energia technologia oszczędność w gospodarowaniu

Już niedługo 10 drużyn zmierzy się w niezwykłej konkurencji – będą szukać kreatywnych rozwiązań energetyczno-technologicznych możliwych do zastosowania w przyszłości.