Dodatkowa rekrutacja na Wydziale Chemii

2013-09-05 12:17:23 | Wrocław

Uniwersytet Wrocławski prowadzi dodatkową rekrutację na studia na rok akademicki 2013/2014. W ofercie dostosowanej do wymogów współczesnego rynku pracy znajdą coś dla siebie pasjonaci chemii. Wszyscy szukający atrakcyjnych studiów – zarówno licencjackich, jak i magisterskich – powinni poznać ofertę Wydziału Chemii UWr.

LISTA WSZYSTKICH KIERUNKÓW, NA KTÓRE PROWADZONA JEST DODATKOWA REKRUTACJA NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM.

Wydział Chemii jest jednym z czterech wydziałów w Polsce posiadających akredytacje międzynarodowe: Chemistry Eurobachelor i Chemistry Euromaster nadane przez ECTNA, a jako jeden z trzech wydziałów chemicznych w Polsce został zauważony w międzynarodowym rankingu 4500 uczelni akademickich w Europie. Władze wydziału zawsze przywiązywały i przywiązują dużą wagę do jakości studiów i ich atrakcyjności, a także wspierają aktywność studentów. Członkowie Koła Naukowego Jeż współpracują z organizacjami studenckimi w kraju i za granicą, zdobywają laury w ogólnopolskich konkursach młodych chemików. Przynajmniej trzech studentów w roku otrzymuje stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Najlepsi studiują w ramach ITS – Indywidualnego Toku Studiów, uczestniczą w międzynarodowych i krajowych programach wymiany, są też stypendystami uczelni zagranicznych. Absolwenci studiów magisterskich i doktoranckich są doskonale przygotowani do podjęcia pracy – tak w Polsce, jak i na świecie. Wydział prowadzi studia stacjonarne (I i II stopnia) oraz studia niestacjonarne (II stopnia).

Od roku akademickiego 2013/2014 w ramach studiów stacjonarnych I stopnia wprowadzono zmiany w programie studiów, które pozwalają studiować na kierunku chemia na jednej z sześciu specjalności: chemii biologicznej, chemii materiałów, chemii medycznej, chemii ogólnej, chemii środowiska i informatyki chemicznej.

Program studiów wszystkich specjalności został pomyślany w ten sposób, aby każdy student mógł zdobyć wiedzę i umiejętności z podstawowych działów chemii - niezbędną dla każdego chemika - realizowaną w ramach bloku przedmiotów obowiązkowych, a wiedzę specjalistyczną, związaną z wybraną specjalnością zdobywał w ramach szerokiej oferty przedmiotów do wyboru. Dzięki takiemu podejściu Wydział zapewni każdemu swojemu absolwentowi studiów I stopnia to samo, solidne wykształcenie chemiczne pozwalając jednocześnie na specjalizację zgodną z zainteresowaniami i dalszymi planami rozwoju kariery zawodowej.

W ramach studiów stacjonarnych II stopnia istnieje możliwość wyboru jednej z dziesięciu specjalności: analityki instrumentalnej, chemii biologicznej, chemii fizycznej, chemii materiałów, chemii medycznej, chemii nieorganicznej i katalizy, chemii obliczeniowej, chemii organicznej, chemii środowiska oraz informatyki chemicznej i chemometrii.

Wybierając jedną ze specjalności, student zdobędzie zaawansowaną, profesjonalną wiedzę i umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie - jest to realizowane jako tzw. blok specjalnościowy, mając jednocześnie możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez wybór dodatkowych przedmiotów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każda z specjalności została przygotowana przez specjalistów, naukowców mających znaczące osiągnięcia w danej dyscyplinie i uwzględnia najnowszy stan wiedzy chemicznej. Studenci mają możliwość korzystania z nowoczesnych i bardzo dobrze wyposażonych laboratoriów chemicznych z najnowocześniejszą aparaturą naukową. Istotnym elementem zaawansowanego kształcenia chemicznego jest ponadto ścisłe powiązanie procesu dydaktycznego z prowadzonymi na Wydziale badaniami naukowymi. Praca dyplomowa studenta przygotowywana jest każdorazowo w jednym z Zespołów Badawczych i bardzo często kończy się publikacją naukową w jednym z międzynarodowych czasopism chemicznych.

Kształcenie studentów na Wydziale odbywa się także w ramach dwuletnich niestacjonarnych studiów II stopnia. Studia te przygotowują do pracy w szeroko rozumianym przemyśle chemicznym i dziedzinach pokrewnych i przeznaczone są dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą podjąć studiów w trybie stacjonarnym.

Zarówno studenci studiów stacjonarnych jak i studiujący chemię w ramach studiów niestacjonarnych mają możliwość zdobycia bezpłatnych dodatkowych kwalifikacji uprawniających do nauczania chemii.

Wszelkie informacje na temat kierunku chemia i oferowanych specjalności można znaleźć na  stronie dydaktycznej.

Więcej:

Internetowa Rejestracja Kandydatów

Informacje o rekrutacji na studia I stopnia.

www.uni.wroc.pl

Fot. Jacek Zarychta

Słowa kluczowe: Uniwersytet Wrocławski uwr wydział chemii rekrutacja 2013/2014 wolne miejsca kierunki magisterskie

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Niż demograficzny na uczelniach: martwe kierunki i rekrutacje uzupełniające

Uczelnie wyższe zaczynają odczuwać skutki niżu demograficznego. Na studiach dziennych pozostało wiele wolnych miejsc, dlatego zostały otworzone rekrutacje uzupełniające.

Które kierunki najbardziej oblegane we Wrocławiu? Wrocław

Na wrocławskich uczelniach trwa rekrutacja. Które kierunki są najbardziej oblegane na uczelniach w stolicy Dolnego Śląska?

Rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [2020/2021]

Informacje o ofercie edukacyjnej krakowskiej WSE im. ks. Józefa Tischnera.

Dodatkowa rekrutacja na UWr

Zapraszamy do zapoznania się z listą kierunków, na które prowadzona jest dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane