Wiadomości - Artykuły

Taksówką na uczelnię? Sprawdź, ile zapłacisz za przejazd

2017-11-16 13:29:01 | Wrocław

Stawki za przejazd taksówką w poszczególnych miastach w Polsce różnią się w sposób istotny i uchwalane są przez Radę Gmin lub Radę Miejską. We Wrocławiu ceny za I i II taryfę, a także postój taksówki zostały ustalone przez Uchwałę Rady Miejskiej Wrocławia (nr XXIX/2222/04 z dnia 18.11.2004). Zatem, ile przyjdzie nam zapłacić za przejazd?

Taksówką na uczelnię? Sprawdź, ile zapłacisz za przejazd

Taniej niż 1,60 zł/km w I taryfie nie znajdziesz

Najtańszą ofertę proponuje lokalny przewoźnik Fast Taxi. Za zajęcie miejsca zapłacimy 6 zł. 1 km w taryfie I wynosi 1,60 zł, a w II 2,40 zł. Godzina postoju kosztuje 24 zł. Średnio stawki za I taryfę oscylują w okolicy 2,50 zł i 3,50 w II taryfie.

Przewoźnik ZTP za zajęcie miejsca pobiera opłatę w wysokości 4,50 zł, za I taryfę 2,25 zł, natomiast w II taryfie stawka wynosi 3,37 zł. Godzina postoju kosztuje 18,75 zł. Nieco drożej przyjdzie nam zapłacić w Basket Radio Taxi. Stawka za I taryfę wynosi 3 zł, za II 4,50 zł, natomiast za godzinę postoju zapłacimy 25 zł. Opłata wstępna kosztuje 6 zł. W Hallo Radio Taxi opłata początkowa jest nieco tańsza – wynosi 4,80 zł. Stawka za I taryfę wynosi 2,40 zł. II taryfa kosztuje 3,60 zł. Za godzinę postoju zapłacimy 20 zł.

Najmniejszą opłatę wstępną uiścimy w Radio Taxi Expres. Zajęcie miejsca kosztuje u tego przewoźnika 5,10 zł. Taryfa dzienna wynosi 2,55 zł/km, natomiast nocna 3,82 zł/km. Godzina postoju kosztuje 21,25 zł. W iTaxi (https://itaxi.pl/nasze-miasta/taxi-wroclaw) za zajęcie miejsca przyjdzie nam zapłacić 5 zł, natomiast za pierwszy kilometr 7 zł. Taryfa I kosztuje od 2,70 do 3 zł.

Taryfa I obowiązuje od godziny 6 do 22, taryfa II od 22 do 6.

Usługi dodatkowe świadczone przez taksówkarzy

Firmy taksówkarskie oferują obecnie wiele innych dodatkowych usług w ramach prowadzonej działalności. Taksówkarz może przywieźć Ci zakupy, świadczyć usługi kurierskie, pomóc w przewozie większego bagażu – np. do lub z akademika, odholować lub odprowadzić samochód, a także pomóc w rozruchu, gdy rozładuje Ci się akumulator. Każda z wymienionych usług posiada konkretną cenę i nie wszyscy przewoźnicy oferują każdą z wymienionych usług.

Przykładowo, u jednego z większych przewoźników w Polsce – firmie iTaxi, za zakupy z dostawą do domu lub akademika zapłacisz 50 zł. Usługi kurierskie będą w cenie kursu, odprowadzenie auta wynosić będzie dwukrotną stawkę za kurs, a pomoc w odpaleniu auta za pomocą kabli rozruchowych kosztować będzie 25 zł.

Zamawianie taksówki – jak najwygodniej?

Zdecydowana większość klientów firm taksówkarskich zamawia kursy poprzez dzwonienie na centralę. Niemniej jednak coraz popularniejszą i wygodniejszą metodą jest zamawianie taksówek za pomocą mobilnych aplikacji – np. za pomocą aplikacji dostarczanej przez iTaxi. Zamawiając kurs w ten sposób, możliwe jest zgarnięcie atrakcyjnych bonusów i rabatów. Co więcej, zarezerwowanie kursu trwa dosłownie kilka minut i jest całkowicie darmowe. Aplikacja wyświetla informacje o kierowcy, jego pojeździe, dotychczasowych ocenach i przybliżonym czasie dotarcia pod wskazany adres.

Słowa kluczowe: taxi Wrocław, itaxi, uber
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • taksi [0]
    Edyta
    2017-12-15 13:37:16
    Student wie jak jeździć po taniości ja z apki opti taxi korzystam i to najlepsza opcja w mieście.
Zobacz także
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

policjant
Więcej policjantów w terenie. To nadal atrakcyjny zawód

Funkcjonariuszy będzie więcej i będą bliżej obywateli.

Polecamy
Wodne krasnale chłodzą wrocławian [ZDJĘCIA]
Wodne krasnale chłodzą wrocławian [ZDJĘCIA] Wrocław

Dwa sympatyczne krasnale chłodzą wrocławian na Rynku.

Ciemna strona aplikacji Prisma i Pokemon Go - niebezpieczne skutki! [WIDEO]
Ciemna strona aplikacji Prisma i Pokemon Go - niebezpieczne skutki! [WIDEO]

Należy jednak pamiętać o tym, że obok rozrywki istnieje również ciemna strona interaktywnej zabawy.

Ostatnio dodane
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

BazarKredytowy.pl