Wiadomości - Artykuły

Dzień Ziemi: Burza w filiżance - bezpłatne eko-warsztaty dla dzieci

2017-04-13 11:07:05 | Wrocław

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, dzieciaki będą miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się różnym zjawiskom pogodowym i rozłożyć je na czynniki pierwsze. Dowiedzą się skąd, dlaczego biorą się chmury i co ze sobą przynoszą!


To wszystko podczas bezpłatnej wycieczki i warsztatów  do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery UWr. Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania!

Dzień Ziemi to data warta uczczenia! Atmosfera, czyli powłoka otaczająca ziemię złożona z różnorodnych gazów zwana powietrzem, to dom, schronienie dla ludzi i wszystkich innych stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Dzięki niej istnieje niezbędna do życia woda, a do naszej skóry nie dociera promieniowanie ultrafioletowe. Powietrze to niezbędny element naszego świata, dlatego wspólnie z dziećmi w wieku 6-13 lat spędzimy Dzień Ziemi w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wyjątkowych warsztatach, podczas których dzieci przeprowadzą różnorodne doświadczenia fizyczne w profesjonalnym laboratorium. Pod czujnym okiem prowadzących  Anetty Drzenieckiej – Osiadacz, Tymoteusza Sawińskiego odkryją, jak powstają poszczególne zjawiska pogodowe, a także poznają różnorodne właściwości powietrza oraz związane z nimi zależności związane z jego ciśnieniem, temperaturą i gęstością. Zastanowimy się również, w jaki sposób przemieszcza się powietrze, zarówno w małej skali – w mieście, jak i w dużej skali – na całej planecie. Odnajdziemy też odpowiedź na pytanie: jak powstają chmury? Po warsztatach zwiedzimy wszystkie zakamarki niezwykłego Obserwatorium Meteorologicznego.

Do zobaczenia: Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

Informacje i zapisy na stronie: www.wroclawlaczynascieplo.pl

ip

Słowa kluczowe: dzień ziemi 2017, warsztaty dla dzieci wrocław, Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Wizyta Dalajlamy we Wrocławiu
Wizyta Dalajlamy we Wrocławiu 2016-02-15 11:49:31

Jego Świątobliwość Dalajlama XIV już po raz trzeci odwiedzi Wrocław.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Trwa Miesiąc Rodziny
Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Trwa Miesiąc Rodziny 2016-05-31 15:05:27 | Wrocław

Pokazy zumba kids i dancehall, pilates, a także breakdance, minipark linowy, warsztaty muzyczne, plastyczne i edukacyjne czekają na wrocławian.

Zobacz także
motocross
Tomasz Gollob miał poważny wypadek! Może już nie chodzić 2017-04-24 08:31:18

Gollob stracił kontrolę nad motocyklem.

Tatry
Uwaga na lawiny w Tatrach! 2017-04-20 15:45:57

Zagrożenie lawinowe w górach po intensywnych opadach śniegu

Donald Tusk
Donald Tusk po przesłuchaniu 2017-04-20 13:50:06

Przewodniczący Rady Europejskiej zeznawał jako świadek w sprawie śledztwa o współpracę polskiego rządu z rosyjskimi służbami specjalnymi

Ostatnio czytane
Wizyta Dalajlamy we Wrocławiu
Wizyta Dalajlamy we Wrocławiu 2016-02-15 11:49:31

Jego Świątobliwość Dalajlama XIV już po raz trzeci odwiedzi Wrocław.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Trwa Miesiąc Rodziny
Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Trwa Miesiąc Rodziny 2016-05-31 15:05:27 | Wrocław

Pokazy zumba kids i dancehall, pilates, a także breakdance, minipark linowy, warsztaty muzyczne, plastyczne i edukacyjne czekają na wrocławian.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych 2009-10-23 11:38:57 | Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! 2007-08-28 14:07:39 | Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.