Wiadomości - Artykuły

Dekalog uczestnika Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa

2017-06-07 11:09:35 | Wrocław

55 stoisk z piwem, a na nich piwa z blisko 100 browarów, 500 piw, 59 premier – przed Festiwalowiczami spore wyzwanie. Na kilka dni przed Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa przypominamy Festiwalowiczom o zasadach, które pomogą spędzić trzy dni piwnego święta w doskonałej atmosferze.1. Wiesz co, gdzie i jak

Jesteś świadomym Festiwalowiczem – wiesz, jakie browary spotkasz na WFDP, gdzie i co można zjeść, jak wygląda program trzech dni imprezy.

2. Masz zapewnione spanie

Impreza cieszy się zainteresowaniem osób spoza Wrocławia. Spóźnialskim podpowiadamy, gdzie można przenocować.

3. Dojedź bezpiecznie

Aby dostać się na Festiwal i dojechać na Stadion Wrocław, skorzystaj z kilku opcji:

komunikacja miejska: autobus (linie 101, 102, 103, 104), tramwaj (31, 10, 20, 3, 33),
pociąg: pociągi zatrzymują się na stacji Wrocław Stadion, trasy: Wrocław Główny – Głógów/Wołów/Ścinawa/Zielona Góra,
Ryba – czyli taxi za 2,50 zł kilometr przejazdu,
samochód – jeśli nie możesz skorzystać z powyższych opcji, zaparkujesz auto za 10 zł za cały dzień na jednym z dwóch parkingów: wielopoziomowym na Stadionie Wrocław, odkrytym od strony ul. Królewieckiej.

4. Ściągnij aplikację

Wejdź na play.google.com i ściągnij aplikację mobilną Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Dzięki niej będziesz na bieżąco ze wszystkim, co ważne dla Festiwalowicza, a dodatkowo będziesz mógł zagłosować na najlepsze piwo.

5. Zrób dobry podkład

Nasza strefa gastro to propozycje pasujące do dobrego piwa. Wege, mięsne, lekkie propozycje – mamy dla Ciebie wiele możliwości.


6. Kup festiwalowe szkło

Przygotowaliśmy specjalne szkło festiwalowe z nowym logotypem WFDP. Kielich został zaprojektowany  w taki sposób, aby móc spróbować jak najwięcej rodzajów piwa w małych ilościach. Festiwalowe szkła mają cechę 0,2 l i poza swoją praktycznością mają też wartość kolekcjonerską. Do tego oczywiście kufel, dla wytrwałych ;) Do szkła dokładamy informator Festiwalowicza.

7. Zaplanuj piwną trasę po Festiwalu

Już wiesz, jakie piwa poleją się na WFDP. Weź szkło w dłoń i zaplanuj trasę, aby w pierwszej kolejności odwiedzić te browary, na których najbardziej Ci zależy.

8. Mocne piwa odłóż na później

Zacznij degustację od lżejszych propozycji – mocne, intensywne w smaku piwa mogą przytłumić kolejne doznania. Po tych naprawdę intensywnych delikatniejsze piwa wydadzą Ci się bez smaku.

9. Weź zarówno kartę, jak i gotówkę

Przed Festiwalem pomyśl o technicznych kwestiach. Warto wziąć gotówkę – terminale są dostępne w większości punktów imprezy, ale elektronika lubi zawodzić. Dodatkowo – na terenie Festiwalu nie będzie bankomatu.

10. Pokaż nam, że jesteś!

Wrzucaj zdjęcia z WFDP – Facebook i Instagram, #wfdp2017, #wfdp. Chcemy zobaczyć, jak się bawisz. Korzystaj z dobrodziejstw Festiwalu, bierz udział w warsztatach, spotkaniach, wejdź do Strefy Piwowarów Domowych. Wyśmienicie baw się na koncertach. To impreza specjalnie dla Ciebie, czekałeś na nią cały rok, wykorzystaj ten czas jak należy, z dobrym piwem!

ip

Słowa kluczowe: Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, VIP Travel, Festiwal Piwa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • turystyka piwna [0]
    fajo
    2017-06-09 09:45:22
    A propos turystyki piwnej, to zwiedzałęm niedawno browar w Grybowie (koło Nowego Sącza), niewielki, ale całkiem fajny, jak będziecie w tych okolicach to warto tam zajrzeć (no i przy okazji w sklepiku przybrowarnym zakupić zapas Pilsweizerów do degustacji :-)
Warto przeczytać
Doktorantka PWr wygrywa Master Chef!
Doktorantka PWr wygrywa Master Chef! Wrocław

Beata Śniechowska - 28-letnia doktorantka Politechniki Wrocławskiej - wygrała program Master Chef!

Impreza dla Haiti
Impreza dla Haiti Wrocław

Zapraszamy Cię na niezwykłą imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań UNICEF na Haiti.

Zobacz także
Rosję atakuje szarańcza! Czy Polska też ma się obawiać? [WIDEO]

Okropna plaga dotknęła naszych sąsiadów.

Trzęsinie ziemi w Grecji! Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Ucierpiała wyspa Kos i wybrzeże Turcji.

Rosyjska piramida już na orbicie

Sztuczny satelita ma być trzecim najjaśniejszym obiektem w układzie słonecznym!

Ostatnio czytane
Doktorantka PWr wygrywa Master Chef!
Doktorantka PWr wygrywa Master Chef! Wrocław

Beata Śniechowska - 28-letnia doktorantka Politechniki Wrocławskiej - wygrała program Master Chef!

Impreza dla Haiti
Impreza dla Haiti Wrocław

Zapraszamy Cię na niezwykłą imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań UNICEF na Haiti.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Konkurs Ziaja