Zmień miasto
Wiadomosci Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrocław: Jak wypożyczyć rower miejski?

2011-05-20

Rowery miejskie będziemy mogli wypożyczać najprawdopodobniej od 4 czerwca. Jak z nich korzystać? Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć o rowerach miejskich!

Ceny

Wrocławscy radni ustalili oficjalny cennik za wypożyczenie rowerów miejskich. Przez pierwsze 20 minut możemy korzystać z niego za darmo, od 20 do 60 minut za 2 złote, za drugą i każdą kolejną godzinę zapłacimy 4 złote. Wcześniej jeszcze będziemy musieli zapłacić minimum 1 zł opłaty inicjacyjnej.

Jak wypożyczyć rower miejski?
1) Najpierw musisz zarejestrować się w systemie Nextbike poprzez stronę internetową www.nextbike.pl, podać wymagane dane, zatwierdzić regulamin i wpłacić minimum 1 pln opłaty inicjacyjnej. Opłata ta pozwoli ci na korzystanie z rowerów Nextbike 24 godziny na dobę w okresie od marca do grudnia.

2) Podejdź do terminala i przyciśnij ikonkę „Wypożycz”.

3) Następnie musisz autoryzować wypożyczenie numerem telefonu lub kartą: Urban Card  albo kredytową typu ‘paypass’ (kartę możesz zarejestrować w terminalu podczas pierwszego wypożyczenia roweru).

4) SMS-em otrzymasz kod, który musisz wprowadzić do zamka linki zabezpieczającej. Każdy rower w stacji jest wyposażony w linkę z zamkiem szyfrowym. Pomoże ona zabezpieczyć rower w przypadku postojów poza stacjami.

5) Odepnij rower i w drogę!

Jak zwrócić rower miejski?

Aby oddać rower przeprowadź go obok terminala stacji bazowej, wepnij do elektrozamka i zamknij linką z zamkiem szyfrowym. Pamiętaj! Zamknięcie wypożyczenia nastąpi dopiero po przyłożeniu karty do czytnika.

Co się stanie, jeśli nie zwrócimy roweru?
Grozi nam kara. Jeśli nie oddamy roweru na czas, firma Nextbike najpierw wyśle nam SMS-a (jego koszt to 2 zł) potem do nas zadzwoni (5 zł) i wyśle list (10 zł). Jeśli przetrzymamy rower miejski całą dobę, zapłacimy 200 zł, aż 2000 zł zaś zapłacimy w razie zniszczenia lub zagubienia roweru. Nextbike zapewnia jednak, że każdy przypadek będzie rozpatrywać osobno.

Gdzie znajdą się wypożyczalnie?
Pokazowa wypożyczalnia rowerów miejskich znajduje się już w Rynku obok siedziby BZ WBK. Do wakacji stanie ich we Wrocławiu w sumie dwadzieścia trzy.

Lista lokalizacji:
1. Rynek/Wita Stwosza
2. Przejście Świdnickie
3. Galeria Dominikańska
4. pl. Nowy Targ
5. pl. Uniwersytecki
6. pl. Grunwaldzki/Polaka
7. pl. Grunwaldzki/Kredka i Ołówek
8. Hala Targowa
9. pl. Orląt Lwowskich
10. pl. Jana Pawła II
11. Rynek/pl. Solny
12. Piłsudskiego/Powstańców Śl.
13. Dworzec Główny/Peronowa
14. Wyspiańskiego/Politechnika Wrocławska A1
15. Łukasiewicza/Politechnika Wrocławska B6
16. pl. Grunwaldzki/Dwudziestolatka
17. Wittiga
18. Kazimierza Wielkiego/Helios
19. Arkady Wrocławskie/Powstańców Śląskich
20. Pasaż Grunwaldzki
21. Dworzec PKS/Sucha
22. Dworzec Nadodrze
23. pl. Bema/Bema Plaza

MAS

Fot. wroclaw.pl

GALERIA ZDJĘĆ: Wrocławski Rower Miejski (10)
 • Fot. NextBike
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • lipa [0]niech se sami jezdza, nie mam zamiaru placic 2000 za zniszczenie czy kradziez (trudno udowodnic cokolwiek), wole pieszo

  2012-09-30, 20:08:58
  lipa
 • oplata [0]a jak wygladaja opłaty karta

  2012-06-14, 21:33:28
  bo
 • Fajny pomysł [0]tylko szkoda ze trzeba 3 dni wczesniej sie zapisywac

  2011-06-18, 11:01:24
  hhh
 • kradzieże zgłaszać na Policje [0]Trudna droga i dużo czasu to zajmuje, ale może się w końcu wezmą do roboty jak im zacznie to w statystykach bruździć.

  2011-05-24, 17:58:20
  nn
 • super sprawa [1]miejski rower to swietna inicjatywa, ale jak sie dzisiaj przekonalam, niektorym nie chcialo sie na niego czekac - pozdrawiam palanta, ktory dzisiaj kolo poludnia zwinął mi rower spod WPAiE! Zebys się ...

  2011-05-20, 16:03:47
  anka
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama