Teatr
Wrocławski Festiwal Komedii "Fest und Breslau"

Wrocławski Festiwal Komedii "Fest und Breslau"

  • 2017-03-01, do 2017-03-03
  • Wrocław

Opis

Abelard Giza, Narwani z Kontekstu, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn – dzięki nim Wrocław w pierwszych trzech dniach marca znów stanie się twierdzą. Tym razem twierdzą śmiechu i świetnej rozrywki!

Od 1 do 3 marca odbędzie się Wrocławski Festiwal Komedii „Fest und Breslau”. Trzy dni, trzy miejsca, trzy różnorodne imprezy, które łączy jeden mianownik – dobra zabawa! „Fest und Breslau” to przegląd tego, co obecnie najbardziej kręci i bawi Polaków. Zacznie się więc od najmodniejszego obecnie stand-upu. - Ale nie będzie to typowy standupowy wieczór, do jakiego wszyscy już przywykli. Będziemy eksperymentować z formą. Na pewno będzie śmiesznie i zaskakująco - tłumaczy Piotr Gumulec, organizator i pomysłodawca festiwalu. 2 marca na festiwalu jest dniem muzycznym – swój koncert w Klubie Nietota da Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. – To niebanalny zespół  z Krakowa, który inteligentnymi, zabawnymi, często też lirycznymi tekstami potrafi oczarować każdą publiczność. A poza tym to kawał dobrej muzyki. – zachęca Gumulec. Dzień ostatni to wieczór impro, czyli kolejny nowy rodzaj komediowego show, który w ostatnich latach podbił Polskę. Tu pojawi się gość specjalny – najbardziej popularny polski standupper Abelard Giza. - Ale oczywiście idziemy na przekór i nie pokażemy wrocławskiej publiczności tego, co Abelard robi na co dzień, czyli nie będzie grał swojego solowego programu. Za to wystąpi razem z grupą impro Narwani z Kontekstu w TALK SHOW, czyli w programie którego nikt inny w Polsce nie robi. W formie teleturniejowej zawodnicy omawiają popularne ostatnio tematy społeczno-polityczno-celebryckie nie oszczędzając nikogo. To także jest improwizowane, bo scenariusz zna tylko prowadzący. A zawodnicy muszą wykazać się refleksem i błyskotliwością. Druga część wieczoru to improwizowane gry i scenki, w których to publiczność decyduje co odgrywa się na scenie. Myślę, ze tej wersji Abelarda nie widziało zbyt wiele osób i choćby z ciekawości przyjdą, by zobaczyć jak sobie radzi.

FEST UND BRESLAU, czyli Wrocławski Fesiwal Komedii.  1 - 3 marca 2017

1 marca, godz. 19:00 - Narwany Stand Up Show! Restaruacja Przyjaciele i Znajomi, ul Grunwaldzka 98
2 marca, godz. 20:00 - Koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Klub Nietota, ul. Kazimierza Wielkiego
3 marca, godz.20:30 – Impronoc wiosenna, czyli wieczór improwizacji. Narwani z Kontekstu i Abelard Giza. Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Ostatnio czytane
Jerzy Kamas nie żyje
Jerzy Kamas nie żyje

Jerzy Kamas nie żyje. Odtwórca słynnej roli roli Stanisława Wokulskiego w serialu "Lalka" zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 77 lat.

Pola chwały 2015 - historia w praktyce [PROGRAM]
Pola chwały 2015 - historia w praktyce [PROGRAM]

W dniach 25-27 września w Niepołomicach odbędą się Pola Chwały 2015. Ze spotkania miłośników gier historycznych to wydarzenie przerodziło się w jedną z największych imprez historycznych i militarnych w Polsce.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja