Teatr
Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

Opis

Twórcy:

autor - Anna Rumianek
adaptacja i reżyseria- Anna Katarzyna Chudek i Mariusz Wójtowicz
muzyka - Krzysztof Zaremba
opracowanie plastyczne - Ewelina Staniszewska
wykonanie lalek - Anna Skubik
aktorzy - Anna Skubik, Arkadiusz Cyran.

"Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki" są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie - między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki. Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Teatr powstał we wrześniu 2010r. Z inicjatywy Wybitnej Damy polskiego teatru lalek i pedagoga Mistrz Anny Proszkowskiej, Wiktora Wiktorczyka, wrocławskich artystów/lalkarzy i artystów Teatru Klinika Lalek powstał WROCŁAWSKI TEATR DLA DZIECI. Teatr działa na scenach i pod patronatem Biura Festiwalowego IMPART 2016. W prace teatru zaangażowani są aktorzy/lalkarze - głównie absolwenci wrocławskiej uczelni (PWST- wydz. lalkarski). Są to aktorzy z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem scenicznym, jak również zdolni i z dużą pasją młodzi aktorzy lalkarze. Wrocławscy artyści/ lalkarze, obserwując życie teatralne i propozycje artystyczne dla dzieci w mieście, doszli do wniosku, że jeden profesjonalny teatr lalkowy w tak dużym mieście jak Wrocław, w którym mieszka ponad 90.000 dzieci to za mało... . Postanowiliśmy stworzyć teatr wyjątkowy, którego głównym i zasadniczym ogniwem będzie dziecko. Chcemy bawić, uczyć i wychowywać... Rozwijać dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość. Przez repertuar i tematykę spektakli chcemy wskazywać dzieciom pozytywne aspekty życia. Chcemy stworzyć teatr rodzinny, w którym znakomicie poczują się i dziadkowie i rodzice, i ich pociechy... Teatr dla trzylatków, dla przedszkolaków i dla uczniów szkół podstawowych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.