Teatr
Mały kominiarczyk

Mały kominiarczyk

  • 2006-05-25, , godzina 11:00
  • 28 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)
  • Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław
  • Zobacz profil >>

Opis

Od 1999 realizujemy szczególny projekt edukacyjny - prezentację najmłodszym widzom różnych rodzajów teatru i wspaniałej muzyki poważnej.

Zrealizowaliśmy dotąd premierę "Pietruszki" Igora Strawińskiego z librettem Aleksandra Benoisa, jako przykład teatru jarmarcznego oraz "Miłość do trzech pomarańczy" Gozziego, jako przykład komedii dell'arte z muzyką Bacha, Lully'ego, Purcella, Vivaldiego.

Przedstawienie na podstawie "The Little Sweep. Let`s Make An Opera!" Benjamina Brittena składa się z dwóch części. Pierwsza - Róbmy operę (Let's Make an Opera) - wprowadza dziecięcą (i nie tylko) publiczność w tajniki powstawania dzieła operowego. Aktorzy grają role kompozytorów, librecistów, reżyserów, obmyślają przebieg akcji, piszą libretto, komponują muzykę, przeprowadzają próby, ćwicząc również kilka piosenek z zebraną publicznością, której aktywny udział przewidziany jest w tej miniaturowej operze.

Druga część spektaklu jest realizacją wcześniejszych przygotowań i premierą opowieści o Małym Kominiarczyku, chłopcu, który z powodu nędzy, w jakiej żyje jego rodzina zmuszony jest pracować ponad siły. Małego nieszczęśnika, który utknął w kominie ocalą inne dzieci.

Mały Kominiarczyk miał swoją premierę w 1949 roku na festiwalu w Aldeburghu i wpisał się w angielską tradycję wspólnego muzykowania dzieci, dorosłych amatorów i profesjonalistów.

Autor libretta: Eric Cozier.
Przekład, adaptacja i reżyseria: Jerzy Bielunas.
Kierownik muzyczny i dyrygent: Wojciech Rodek.
Korepetytor śpiewu dzieci: Robert Wajler.
Scenografia: Aleksandra Semenowicz.
Kostiumy: Krystyna Łukomska.
Konsultacja choreograficzna: Anna Nabiałkowska.
Projekt i konstrukcja lalek: Bronisław Trytko.
Reżyseria Sceny z lalkami: Aneta Głuch.
Występują: Muzycy: Barbara Sas, Justyna Skoczek (fortepian) / Katarzyna Kaczorowska, Katarzyna Unterberger (fortepian), Bartłomiej Dudek / Karol Papała (perkusja). Soliści: Barbara Babińska / Jadwiga Postrożna (alty), Małgorzata Grzegorzewicz - Rodek / Dorota Bronikowska (soprany), Jarosław Zawartko / Rafał Chalabala (basy), Rafał Majzner / Przemysław Borys (tenory). Dzieci: Kinga Janicka, Katarzyna Karczmarek, Jadwiga Klimiuk, Martyna Kubicz, Aleksandra Niemiec, Estera Wrona, Dorota Zgadło, Kacper Benicewicz, Michał Bryl, Bartosz Kuprianowicz, Wojciech Nowicki, Artur Nowik, Rafał Półtorak, Jakub Siemież, Julian Skrzymowski, Wojciech Wojnarowski. Aktorzy: Anna Nabiałkowska (Wrocławski Teatr Pantomimy), Elżbieta Romanowska (PWST, Wrocław), Krzysztof Boczkowski, Marek Kocot.

 



 

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.