Teatr
Klatka z łez

Klatka z łez

  • 2017-05-20, , godzina 19:00
  • Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze , Wrocław

Opis

Już 20 maja 2017 r. Wrocławski Teatr Tańca ponownie zaprezentuje we Wrocławiu swój spektakl pt. "Klatka z łez". Jego odbyła się w kwietniu tego roku w Centrum Historii Zajezdnia. Tym razem, spektakl w reżyserii Bożeny Klimczak zobaczymy w Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze o godzinie 19:00.

"Klatka z łez" to spektakl inspirowany dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane pt. "Psychoza 4.48" i "Łaknąć". Artyści poprzez sztukę tańca starają się odpowiedzieć na pytanie do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach: czucia, obcowania, dawania jak i brania, bliskości, dotyku, przytulenia?  Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby - kochania i bycia kochanym.

Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu najlepszych tancerzy, posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na scenach w kraju i za granicą (m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luxemburgu, Estonii).

Ostatnio czytane
"maria s."  w Teatrze PWST we Wrocławiu
"maria s." w Teatrze PWST we Wrocławiu Wrocław

"maria s." to krótka historia trzech kobiet: pracującej w muzeum Marysi, matki, która ją kontroluje i Marii Stuart, przy której ludzie robią sobie zdjęcia.

Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium
Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium Wrocław

"Linatendu" to opowieść o momencie granicznym w życiu. Premiera już dzisiaj!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja