Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Klatka z łez

Kiedy2017-05-20 godzina 19:00
GdzieCentrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze
Wrocław
Klatka z łez

Już 20 maja 2017 r. Wrocławski Teatr Tańca ponownie zaprezentuje we Wrocławiu swój spektakl pt. "Klatka z łez". Jego odbyła się w kwietniu tego roku w Centrum Historii Zajezdnia. Tym razem, spektakl w reżyserii Bożeny Klimczak zobaczymy w Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze o godzinie 19:00.

"Klatka z łez" to spektakl inspirowany dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane pt. "Psychoza 4.48" i "Łaknąć". Artyści poprzez sztukę tańca starają się odpowiedzieć na pytanie do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach: czucia, obcowania, dawania jak i brania, bliskości, dotyku, przytulenia?  Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby - kochania i bycia kochanym.

Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu najlepszych tancerzy, posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na scenach w kraju i za granicą (m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luxemburgu, Estonii).

Aktualne wydarzenia Teatr
DataWydarzenieMiejsce
2017-08-29Teatr Improwizacji IMPROKRACJA: BestsellerVertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
2017-10-14
-
2017-10-21
9. Międzynarodowy Festiwal Teatraly Dialog - Wrocław
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama