Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, w swojej twórczości zbliżającego się do francuskiej awangardy XX wieku, było ostatnie słowo padające w „Szkole błaznów” – okrucieństwo.

Czym jest okrucieństwo? Jak się objawia? Jak reagujemy na nie reagujemy?

W „Szkole błaznów” zastanawiamy się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań.

Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i co raz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni.

Bezsilni, ale i moralnie zobojętnieni. Recepcja przemocy, która jest silnie zakorzeniona w naszym życiu, staje co raz bardziej problematyczna. Ambiwalencja w ocenie zła, jak i w kwestii jego pochodzenia, z jednej strony wyraźnie pozwala wskazać jego źródło, a z drugiej strony – nie rzadko stanowi pretekst usprawiedliwiający dla oprawców.
Skomplikowane procesy socjokulturowe, wypieranie zła ze świadomości społecznej i indywidualnej, znieczulają nas na przemoc i zacierają granicę między rzeczywistością, a fikcją.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badany jest na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Szkoła błaznów (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Szkoła błaznów (33)

Szkoła błaznów - plakat
Szkoła błaznów  - Zdjęcie nr 2
Szkoła błaznów  - Zdjęcie nr 6
Szkoła błaznów  - Zdjęcie nr 7
Szkoła błaznów  - Zdjęcie nr 8

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Szkoła błaznów (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Szkoła błaznów.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Szkoła błaznów (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Szkoła błaznów (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Szkoła błaznów (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).
Ostatnio czytane
Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium
Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium Wrocław

"Linatendu" to opowieść o momencie granicznym w życiu. Premiera już dzisiaj!

Lauerat PAKI wystąpi we Wrocławiu
Lauerat PAKI wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Kabaret 7minut Po – tegoroczny laureat Grand Prix festiwalu PAKA zawita do Wrocławia na wyjątkowy występ.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja