Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Sid, wąż, który chciał śpiewać" to niezwykle atrakcyjna propozycja dla najmłodszej widowni. Twórcą dzieła był brytyjski kompozytor Malcolm Fox (1946-1997), autor m. in. muzyki symfonicznej, chóralnej, utworów kameralnych i elektroakustycznych. Jego „Sid", opera napisana z myślą o najmłodszych odbiorcach, odniosła olbrzymi sukces: ponad 4000 przedstawień w krajach angielskojęzycznych. W Stanach Zjednoczonych stała się jedną z najczęściej wykonywanych oper współczesnych. Bohater spektaklu to tańczący w cyrku wąż Sid, którego największym marzeniem jest śpiew. Gdziekolwiek się pojawia, próbuje dostosować swój śpiew do panującego stylu: we Włoszech śpiewa jak w operze, w Nowym Jorku naśladuje gwiazdy rocka. Czy wąż Sid odniesie w końcu wokalny sukces? Opera łączy ciekawą fabułę, błyskotliwą muzykę z wielkimi walorami edukacyjnymi, wprowadzając dzieci w świat teatru muzycznego. Przedstawienie adresowane do najmłodszych, ale interesujące dla widza w każdym wieku

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Sid - wąż, który chciał śpiewać (Opera Wrocławska, Wrocław).

Sid - wąż, który chciał śpiewać (1)

Sid - wąż, który chciał śpiewać  - Zdjęcie nr 1

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Sid - wąż, który chciał śpiewać.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Sid - wąż, który chciał śpiewać (Opera Wrocławska, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Sid - wąż, który chciał śpiewać (Opera Wrocławska, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Sid - wąż, który chciał śpiewać (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Sid - wąż, który chciał śpiewać (Opera Wrocławska, Wrocław).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Lew na ulicy? Tak i to we Wrocławiu!
Lew na ulicy? Tak i to we Wrocławiu! Wrocław

Co się stało, że stało się właśnie tak? Dlaczego jeden staje się oprawcą a inny ofiarą. Gdzie są źródła zła, przemocy i przebaczenia. Zawikłaną zagadkę spróbują rozwiązać studenci IV roku Wydziału Aktorskiego PWST.

Warsztaty Improwizacji Teatralnych
Warsztaty Improwizacji Teatralnych Wrocław

Improwizacje teatralne rozwijają wyobraźnię i kreatywne spojrzenie na rzeczywistość "tu i teraz".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!