Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Justyna Szafran. Tylko dla widzów dorosłych

Gwiazdy Przeglądu Piosenki Aktorskiej i wrocławskiego Capitolu – Justyna Szafran i zespół Sztylety pod wodzą Cezarego Studniaka kolejny raz przekroczą próg artystycznej odwagi na jedynym koncercie „Plugawe oko poety”, 10 listopada w Teatrze Warsawy.

O Justynie Szafran można tak: liryczna piękność w stylu glamour, bezkonkurencyjna w szlagierach Osieckiej, hymnach Piaf i tangach Piazzolli, gwiazda gal i festiwali. Ale można i tak: pyskata miłośniczka ekstremalnych emocji, wulgarna i romantyczna.

Koncert „Plugawe oko poety” zamykał zeszłoroczny koncert galowy 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Kto widział „Rzecze Budda Chinaski” na podstawie tekstów Charlesa Bukowskiego (premiera na PPA w 2007 roku, po pięciu latach ciągle w repertuarze Capitolu), wie, czego spodziewać się po „Plugawym oku poety” – kontynuacji tej przygody, ale pozbawionej fabularnej osnowy i rozpisanej na wiele poetyckich głosów. Tym razem usłyszymy teksty min. Audena, Pearlberga, Trinidada, Pasoliniego, Ginsberga i Sylvii Plath.

W sensie literackim wszystko zaczęło się od "Rzecze Budda Chinaski", ale teraz poszliśmy dalej, staramy się szukać czegoś interesującego w tekstach innych odrzuconych poetów. Poza tym, będzie to koncert, nie spektakl; tu każda piosenka jest o czymś innym, nie będziemy się starać ich na silę łączyć. Wybieraliśmy te, które najbardziej nam pasują. Są ostre, prowokujące, destrukcyjne, mocno seksualne, wulgarne – mówi Justyna Szafran.

Wrocławska aktorka i wokalistka przygotowała materiał z tymi samymi muzykami z którymi pracowała przy „Rzecze Budda Chinaski”: gitarzystą Krzysztofem Nowikowem (autorem muzyki), basistą Marcinem Ożogiem, pianistą i perkusistą Zbigniewem Łowżyłem oraz multiinstrumentalistą i pomysłodawcą całości Cezarym Studniakiem.

Od strony muzycznej to kompozycje bardzo wyraziste, z rockowym i lekko psychodelicznym zacięciem, Idealnie wpisują się w wielkomiejską samotność, pełną zgiełku, hałasu ale jednocześnie przerażającej wewnętrznej ciszy. – stwierdza Cezary Cezik Studniak.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Plugawe oko poety.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Plugawe oko poety (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Plugawe oko poety (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Plugawe oko poety (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Plugawe oko poety (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Plugawe oko poety (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
DOLI spoektakl improwizowany
Nadchodzi Dolnośląski Festiwal Improwizacji Teatralnej DOLi 2022 Wrocław

4. edycja wydarzenia, w którym spektakle powstają tylko raz w historii - na oczach widzów.

FeTA 2022
Znamy program 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich we Wrocławiu Wrocław

FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz szansa, by zdobyć swoją pierwszą "aktorską statuetkę" i zostać laureatem Srebrnego Talentu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.