Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec – Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu” postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. Chcąc zaadaptować sztukę na scenę dziecięcą, wybrali z niej kilka wątków, wokół których osnuli przygodową, pełną humoru i zwrotów akcji historię nieudanej wyprawy w kosmos. Teatr w teatrze, chwyt chętnie stosowany przez geniusza ze Stratfordu, wykorzystali oni w „Burzy” nie tylko jako pretekst dla zabawy teatralnymi konwencjami, ale także sposób na wzięcie w nawias oryginalnej, miejscami zbyt okrutnej dla dzieci opowieści i odebranie jej pierwotnego ciężaru.

Głównym bohaterem pozostaje tu Prospero – u Shakespeare’a mag, filozof, demiurg, u Zákosteleckiego
i Chowaniec – reżyser teatralny, którego (nieświadomymi) aktorami są ludzie. Prospero sprawnie nimi steruje, konsekwentnie realizując swój plan. Co jest jego celem? Zemsta na bracie? Powrót z zesłania? Uszczęśliwienie córki? Uwolnienie się od bolesnej przeszłości? Odpowiedzi muszą udzielić sobie sami widzowie po obejrzeniu spektaklu.
Marek Zákostelecký, znawca kina i wielbiciel filmowych trików, współtwórca „Ostatniej sztuczki Georges'a Méliès'a”, w pracy nad koncepcją inscenizacyjną „Burzy” zainspirował się steampunkowymi filmami przygodowymi Karela Zemana, zwanego „czeskim Méliès'em”. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a.

Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Burza.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Burza (Teatr Lalek, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Burza (Teatr Lalek, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Burza (Teatr Lalek, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Burza (Teatr Lalek, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Burza (Teatr Lalek, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Frywolnie, rubasznie, erotycznie - w Teatrze Lalek
Frywolnie, rubasznie, erotycznie - w Teatrze Lalek Wrocław

"Pożar" jest adresowany do widzów dorosłych ze względu na frywolną treść libretta, swobodę obyczajową bohaterów oraz wątki erotyczne.

Premiera spektaklu "Szmaty" Michaiła Durnienkowa.
Premiera spektaklu "Szmaty" Michaiła Durnienkowa. Wrocław

Każdy kto lubi filmy Guy"a Ritchie, "Amores Peros" i "Babel" musi zobaczyć nową premierę Teatru Ad Spectatores. "Szmaty" Michaiła Durniekowa to - śmieszna, straszna, wzruszająca - opowieść o chaosie dzisiejszego świata

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!