Spektakle, przedstawienia
plakat104dde7506511f7e4767b30e16dc0725.jpg

Afrykańska przygoda Autor sztuki: Mariola Fajak-Słomińska

Ocena: 5

Opis spektaklu

Pierwsze we Wrocławiu przedstawienie teatralne dla najnajmłodszych (od 1 do 4 lat)

Bohater spektaklu, maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki – egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią.

Przedstawienie trwa tylko trzydzieści minut, podczas których na scenie nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w krokodyla, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

„Afrykańska przygoda”, grana dotychczas z powodzeniem na scenach gdańskiego Teatru Miniatura i szczecińskiej Pleciugi, wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych – rozwijającego się w Europie już od trzech dekad, a w Polsce dopiero rozkwitającego. Spektakle dla najnajmłodszych, tworzone przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych, są idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną, uwrażliwiają na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu.

 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Afrykańska przygoda (Teatr Lalek, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Afrykańska przygoda.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Afrykańska przygoda (Teatr Lalek, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Afrykańska przygoda (Teatr Lalek, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Afrykańska przygoda (Teatr Lalek, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Afrykańska przygoda (Teatr Lalek, Wrocław).
Ostatnio czytane
O Klacie słów kilka
O Klacie słów kilka

5 kwietnia odbędzie się premiera studencka "Sprawy Dantona" w reżyserii Jana Klaty. Przyjrzyjmy się bliżej tej niewątpliwie interesującej postaci środowiska teatralnego.

FeTA: "Belfer" Pszoniaka w CK Agora
FeTA: "Belfer" Pszoniaka w CK Agora Wrocław

W tym roku, w ramach 12 Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA, będziemy gościć mistrzowski monodram Wojciecha Pszoniaka "Belfer".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja