Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Życie Mariana

wg Helges Lieben Sibylle Berg

Życie Mariana

(Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław)

Życie Mariana
Autor sztuki: wg Helges Lieben Sibylle Berg
Premiera: 2014-12-12
Reżyseria: Agnieszka Olsten
Muzyka: Wojciech Orszewski
Obsada: Adrian Kąca (Marian), Bartosz Picher (Ojciec Marian, Strach Mariana), Ewelina Przybyła (Tina), Aleksandra Adamska (Strach Tiny), Katarzyna Strączek (Pani Bóg), Justyna Antoniak (Pani Śmierć:)
 
GALERIA ZDJĘĆ: Życie Mariana (33)
  • Życie Mariana - plakat

Opis spektaklu

Spektakl muzyczny utrzymany w stylistyce nowego folku miejskiego – tak rekomenduje premierowe Życie Mariana jego reżyserka – Agnieszka Olsten. Tytułowy bohater jest człowiekiem, jednym z nielicznych przedstawicieli wymarłego gatunku. Przypadki z życia Mariana obserwują na ekranie telewizora rządzące światem zwierzęta, komentując wszystko, co tytułowego bohatera spotyka.

Odwrócenie ról, formuła telewizyjnego „life show”, niejednoznaczność, absurdalne poczucie humoru, z dużą ilością muzyki akustycznej – taka mieszanka czeka widzów zaintrygowanych twórczością Sibylle Berg. To jej Helges Leben, przetłumaczone przez Karolinę Bikont jako Życie Mariana, nie pozostawia nikogo obojętnym.

W przedstawieniu artystki, reżyserki: Pani Bóg i Śmierć, organizują dla Tapira, Sarny i Chomika rozrywkowe widowisko z człowiekiem w roli głównej. Ta z pozoru nonsensowna fabuła jest pretekstem do przyjrzenia się zobojętniałej cywilizacji oraz tragikomicznego spotkania z fenomenem strachu i banałem zła. Sibylle Berg nie wystawia dobrego świadectwa światu… Zwierząt? Ludzi? Mediów?

„– Nuuuda.
– Pogapimy się na ludzi?
– Dobra.
– Ale się ich zebrało…
– Oni zawsze łażą stadami.”

Czytaj również:
Absurdalny spektakl na deskach Capitolu>>

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama