Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Opanowaliśmy tę planetę i co dalej?

Człowiek wie o sobie coraz mniej. Ingrid Lausund w Skrzywieniu kręgosłupa pisze o rzeczywistości generowanej przez strach. Człowiek pod presją fikcyjnych wartości szuka bezpieczeństwa i – paradoksalnie – odnajduje je w poczuciu zagrożenia. Lausund umieszcza swoich bohaterów w metaprzestrzeni biurowej, jednak twórcy przedstawienia w groteskowej wizji niemieckiej autorki widzą szansę na wykreowanie utopijnego świata i ukazanie kondycji współczesnego człowieka par excellence. Człowieka, który po prostu chce przetrwać – niejednokrotnie kosztem rezygnacji z samego siebie. Naiwni, pokiereszowani bohaterowie, uwikłani w samych siebie i w innych, bez przerwy śnią te same sny, niszcząc się nawzajem. Tęsknią w samotności, choć nigdy nie są sami. Człowiek i człowiek. I człowiek. Drapieżny stan oczekiwania na szczęśliwe zakończenie. Czy nadejdzie?

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Skrzywienie kręgosłupa.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Skrzywienie kręgosłupa (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Skrzywienie kręgosłupa (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Skrzywienie kręgosłupa (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Skrzywienie kręgosłupa (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Skrzywienie kręgosłupa (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Jan Englert wywiad wideo
Jan Englert o spektaklu "Trzy siostry" i teatrze w czasie pandemii [WIDEO]

Historia premiery "Trzech sióstr" Czechowa w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.