Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rigoletto

Rigoletto

(Opera Wrocławska, Wrocław)

Rigoletto
Czas trwania: 180 min.
Reżyseria: Michał Znaniecki
Scenografia: Michał Znaniecki
 
GALERIA ZDJĘĆ: Rigoletto Opery Wrocławskiej na zamku Topacz (38)

Opis spektaklu

Jedna z najbardziej znanych oper G. Verdiego. Libretto dzieła, napisane na kanwie dramatu V. Hugo, pełne jest dramatycznego wyrazu, natomiast muzyka - porywająca i efektowna. Wrocławska inscenizacja M. Znanieckiego nawiązuje do stylistyki teatru elżbietańskiego. Skupia się na postaciach uczestników tragicznych wydarzeń jako żywych ludziach, którymi kierują uczucia miłości i zazdrości. Bogactwo efektów wizualnych, oryginalność kostiumów i choreografii wyznaczają nowe kierunki interpretacji tego operowego arcydzieła. Pomimo wstrząsajacego tematu, dzieło pełne jest przepięknych fraz, to właśnie z "Rigoletta" pochodzi jeden z operowych szlagierów: aria Księcia z IV aktu „La donna e mobile".

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Opera.. [0]Mialam przyjemnosc zobaczyc dzieki wspanialej kolezance Wieslawie opere Rigoletto. jest godna polecenia ,aktorzy przekazali dojrzalym widzom wszystko co mogli z siebie dac...Pani dr Ewa Michnik wraz a...

    2013-06-08, 23:13:59
    Eliza
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama