Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kolacja dla głupca

Francis Veber

Kolacja dla głupca

(Teatr Komedia, Wrocław)

Kolacja dla głupca
Czas trwania: 120 min.
Autor sztuki: Francis Veber
Premiera: 2013-02-10
Reżyseria: Paweł Okoński
Scenografia: Paweł Okoński, Paweł Motas
Obsada: Paweł Okoński, Marzena Oberkorn, Marian Czerski, Mirosław Kropielnicki, Tomasz Lulek, Katarzyna Baraniecka, Jerzy Mularczyk
 

Opis spektaklu

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa.

Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.

Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem...Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu.

Podsumowaniem może być cytat z klasyka: Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie...!

Francis Veber to znany francuski scenarzysta i reżyser. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z filmów ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w roli zabawnego pechowca.

Wielu z nas widziało „Pechowca”, „Zabawkę”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie” czy „Nieszczęścia Alfreda”.
Francis Veber włączył do tych scenariuszy akcent osobisty gdyż sam za takiegoż pechowca prywatnie się uważa.
Według scenariusza „Kolacji dla głupca” F. Veber nakręcił film „Kolacja dla palantów”, który obejrzały we Francji rzesze widzów, śmiejąc się do łez.

Naszym skromnym zdaniem sztuka jest jeszcze lepsza!

Zapraszamy Państwa na naszą kolację, może nie po to aby się najeść, ale do syta się pośmiać i szlachetnie rozbawić. Zespół Wrocławskiego Teatru Komedia obiecuje,że będzie Państwu smakowało!!!

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Rewelacja [0]Rewelacyjna obsada, świetna sztuka, mnóstwo śmiechu !!!! Gorąco polecam!!

    2015-05-15, 14:56:06
    beamia
  • Dla studenta? [0]Bilety po 70zł... no coments. To jest dla przyjeżdżających tłumnie Niemców grane jak rozumiem, tylko oczywiście na teatr idzie też z naszych podatków.

    2013-03-24, 13:41:50
    bond
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama