Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje...

Agata Duda-Gracz

Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje...

(Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław)

Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje...
Czas trwania: 240 min.
Autor sztuki: Agata Duda-Gracz
Premiera: 2012-11-09
Reżyseria: Agata Duda-Gracz
Scenariusz: Agata Duda-Gracz
Muzyka: Piotr Dziubek
Scenografia: Agata Duda-Gracz
Obsada: Ewelina Adamska-Porczyk (Bibliotekarka), Janina Garbińska-Budzińska (Babka Riviere), Elżbieta Kłosińska (Amerykanka), Magdalena Kumorek (Amien), Agnieszka Oryńska (Obrzympałowa), Helena Sujecka (Victoria), Justyna Szafran (Rivierowa), Sambor Czarnota (Piotr), Piotr Gajda (Obrzympał), Andrzej Gałła (Ksiądz), Adrian Kąca (Cieśla), Tomasz Leszczyński (Chyba Lutek), Bartosz Picher (Wędrowiec), Tomasz Schimscheiner (Młynarz), Cezary Studniak (Riviere), Krzysztof Wach (Prosper), Mikołaj Woubishet (Bobek), Łukasz Wójcik (Alfons Wąs), Tomasz Wesołowski (Grajek), Michał Zborowski (Gównojad)
 
GALERIA ZDJĘĆ: Ja, Piotr Riviere... (50)
  • fot. Greg Noo-Wak

Opis spektaklu

Pełny tytuł: "Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich..."

Historia ta wydarzyła się w 1835 roku w normandzkiej wsi – młody człowiek, Piotr Rivière, zamordował matkę, siostrę i brata, po czym uciekł i ukrywał się w najbliższej okolicy domu. Schwytany i skazany na śmierć, opisuje wszystko, co doprowadziło do zbrodni. Zeznania Rivière’a ujawniają głęboko niepokojące relacje, które miały miejsce między członkami jego rodziny.

Agata Duda-Gracz od kilku lat reżyseruje w najważniejszych polskich teatrach. Wyreżyserowała Galę 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu „…rewolucyjna”, zbierając znakomite recenzje. Najczęściej sięga po dramaty Geneta, inscenizowała także Camusa, Twaina, Büchnera, Szekspira i Gogola. Za prace scenograficzne i reżyserskie otrzymała między innymi „Złoty Laur za mistrzostwo w Sztuce”, nagrodę przyznawaną przez Fundację Kultury Polskiej w Krakowie. Teatr Agaty Dudy-Gracz bywa porównywany przez krytykę do teatru Józefa Szajny i Tadeusza Kantora: jest w pełni autorski, od scenariusza przez wizję plastyczną, kostiumy, charakteryzację, po reżyserię.

Autorem muzyki do śpiewanego w całości spektaklu będzie Piotr Dziubek, muzyk, kompozytor, aranżer, związany z Teatrem Muzycznym Capitol, gdzie skomponował muzykę do wielu spektakli, m.in. „Idioty”, „Lalki” i „Frankensteina” w reż. Wojciecha Kościelniaka. Autor aranżacji i kierownik muzyczny kilkunastu koncertów Przeglądu Piosenki Aktorskiej, współpracuje z licznymi teatrami w całej Polsce.

Spektakl będzie grany gościnnie w Studio TVP Wrocław, ul. Karkonoska 10

Zobacz również:
Capitol prosi wrocławian o... krzesła>>
Zamordował rodzinę, trafi na deski teatru>>
Marcin Szewczyk: Dzienniki z masakry (recenzja)>>

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama