Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

1212

1212

(Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław)

1212
Reżyseria: Piotr Sieklucki
 

Opis spektaklu

Scenariusz spektaklu nawiązuje jednej z najbardziej brutalnych zbrodni kościoła katolickiego, która miała miejsce 800 lat temu. Do wzięcia udziału w zorganizowanej w 1212 roku krucjacie zostały zmuszone dzieci. Ich funkcjonująca pod nazwą krucjaty dziecięcej podróż, miała na celu oswobodzenie Ziemi Świętej spod jarzma muzułmańskiego. Tysiące dzieci z całej Europy wyruszyło z Francji w kierunku Bliskiego Wschodu. Wiele z nich w czasie podróży padło ofiarą gwałtów, grabieży, pomarło z wycieńczenia i głodu, te zaś z nich które dotarły blisko celu, zostały w zdradziecki sposób sprzedane jako towar niewolniczy. Krucjata, którą pobłogosławił Papież wysyłając tym samym na rzeź niewinne istoty, stała się jednym z najbardziej okrutnych wydarzeń w dziejach kościoła katolickiego. Dla dramaturga Tomasza Kireńczuka i reżysera Piotra Siekluckiego te historyczne wydarzenia są punktem wyjścia do ukazania kondycji współczesnego kościoła, do poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak bardzo niebezpieczna staje się zdeformowana i poddana korozji idea miłości i prawowitego wychowania. Autorzy spektaklu przy tworzeniu dramatu posiłkować się będą doniesieniami prasowymi na temat nadużyć współczesnego kościoła, literaturą Andrzejewskiego, Dicksona, a także  materiałami źródłowymi oraz niezależnymi raportami różnych instytucji.

Premiera planowana jest na czerwiec 2012

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama