Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

12

12

(Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław)

12
Premiera: 2011-12-15
Reżyseria: Jacek Gębura
Scenariusz: Jacek Gębura
Muzyka: Paweł Romańczuk
 

Opis spektaklu

Dwanaście słów-kluczy:  praca - miłość - szczęście - cierpienie - samotność - szybko - wolno - cisza - hałas - mrok - światło - nic.

Dwanaście obrazów, według których ułoży się spektakl, jak symfonia, złożona z dwunastu odsłon. Jest w nim ruch, który porządkuje nagłe emocje i wyciszenia, euforię i rozpacz, chaos i osamotnienie. Jest też słowo - ale będzie musiało ustąpić przez gestem i dźwiękiem. Grający na żywo muzycy subtelnie i niejednoznacznie pointują choreografię akustycznym brzmieniem rozmaitych instrumentów.

We wnętrzu Synagogi pod Białym Bocianem, które dzięki niezwykłej akustyce samo staje się instrumentem muzycznym, oglądamy spektakl ascetycznie piękny jak czarno-białe fotografie. Bez zbędnych detali i ozdobników, które mogłyby rozproszyć widza. Jest tylko to, co najważniejsze.

Występują
Tancerze Sceny Tańca Capitol: KATARZYNA TORZYŃSKA, MARTA DUNAJKO, HANNA SIERAKOWSKA, MARTA HICHEL, MARTYNA ŁODEJ, JACEK GĘBURA, JACEK GOŁDYKA, JACEK WILANTEWICZ, PIOTR STAWIŃSKI, HUBERT ŻÓRAWSKI
Muzycy: PAWEŁ ROMAŃCZUK, PAWEŁ CZEPUŁKOWSKI , MATEUSZ RYBICKI, TOMASZ LESZCZYŃSKI
Śpiew: TOMASZ LESZCZYŃSKI

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama