Premiery - Teatr

Premiera "Radio Armagedon. Transmisja" już 16 listopada. Zobacz zdjęcia z próby spektaklu [ZDJĘCIA]

2014-11-07 11:26:29 | Wrocław

Historia, którą opisał Jakub Żulczyk w swojej powieści dzieje się w Polsce. Czterech uczniów liceum, którzy urodzili się w 1984 roku, zakłada zespół Radio Armageddon. Przez swoją popularność młodzi ludzie prowokują zamieszki przeciwko systemowi.

Zobacz zdjecia z próby spektaklu >>

W powieści Jakuba Żulczyka zespół Radio Armageddon zdobywa olbrzymią popularność wśród swoich rówieśników, przez co prowokuje ich do zamieszek przeciwko systemowi, w którym wszystko jest do kupienia. Lider kapeli - Cyprian niespodziewanie znika. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy żyje, czy się odnajdzie i właściwie to co się z nim stało? Polska szkoła i młodość, opisana i przedstawiona jest bardzo dokładnie, bez taryfy ulgowej.

Wersja sceniczna to rodzaj dialogu z powieścią Jakuba Żulczyka "Radio Armageddon". Jej bohaterowie spotykają się na imprezie z okazji dziesięciolecia matury i przy pomocy tajemniczego narkotyku WSB-23 w psychonautycznym tripie wracają do najgorętszego czasu w swoim życiu.

Reżyserią i muzyką zajął się Tomasz Hynek, scenografią, wideo i światłem Mirek Kaczmarek, ruchem scenicznym Zbigniew Szymczyk, a muzyką na żywo zespoły Kultura Upadła, Evidence Based Medicine, People of the Haze. Prapremiera spektaklu odbędzie się 16 listopada 2014, na Dużej Scenie w Teatrze Współczesnym.

Obsada spektaklu to Nadzieja (gościnnie Helena Sujecka oraz Aleksandra Dytko), Szymon (Piotr Bondyra), Gnat (Maciej Kowalczyk), Pani Ania (Zina Kerste), Matka Cypriana, Matka Szymona, tancerska - Beata Rakowska, Ojciec Szymona, Konferansjer, Policjant i Woźny - Krzysztof Kuliński oraz Cyprian (Konrad Wosik).

- Słuchowisko dało mi poczucie, że nie warto robić przedstawienia wyłącznie dla młodzieży. Warto zrobić spektakl, w którym i ich rodzice będą mogli sobie postawić pytania, zobaczyć coś gorącego i interesującego dla nich tu i teraz. Pomyślałem, że perspektywa dziesięciu lat może być ciekawa. Gdy czytałem powieść Żulczyka, byłem czterdziestolatkiem. Najwspanialszy – oprócz fantastycznej historii, a przede wszystkim świetnej narracji i monologów wewnętrznych – był sposób, w jaki skonfrontowałem tę historię, jako historię własnej młodości, z sobą dojrzałym. Interakcja pomiędzy czytelnikiem a powieścią to jest coś, co wydaje mi się najciekawsze i to chcę pokazać - powiedział Tomasz Hynek, reżyser spektaklu "Radio Armagedos. Transmisja".

Reżyser zapytany o to  co jest najistotniejsze w przedstawieniu odpowiedział - Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Czym jest bunt?". Czy bunt jest formą zaburzenia, które należy leczyć przy pomocy specjalisty, czy też jest stanem umysłu, który stale pozwala rozwijać się cywilizacji. Czy postawa sprzeciwu jest postawą możliwą do przeprowadzenia w dorosłym życiu? W jakim stopniu jest ona możliwa? W jakim stopniu bezkompromisowy bunt jest rozsądny? A może pod przykrywką dojrzałości, dorosłości próbujemy przemycić własne lenistwo, strach przed ryzykiem, konformizm, wygodnictwo? To jest przedstawienie, w którym mierzę się ze swoimi pytaniami. Oczywiście, na potrzeby prób mam pewną tezę, która ma wymiar metaforyczny, ale raczej będzie to przedstawienie, w którym widz usłyszy pytania i sam będzie musiał sobie na nie odpowiedzieć.

Spektakl "Radio Armagedon. Transmisja"
Teatr Współczesny we Wrocławiu
16 listopada 2014, godz. 18:15
Bilety: 50zł
Więcej informacji na stronie www.wteatrw.pl

EW

Fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Teatr Współczesny Wrocław, Radio Armagedon, Radio Armageddon

Radio Armageddon (27)

Radio Armageddon  - Zdjęcie nr 1
Radio Armageddon  - Zdjęcie nr 2
Radio Armageddon  - Zdjęcie nr 3
Radio Armageddon  - Zdjęcie nr 4
Radio Armageddon  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Misiaczek spektakl WTL
"Misiaczek" czeka na dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek [FOTO] Wrocław

Przed nami premiera spektaklu dla widzów w wieku 3-6 lat.

The Passage (Przejście)
"The Passage (Przejście)" - nadchodzi wrocławska premiera spektaklu oraz warsztaty Wrocław

Spektakl, który powstał w efekcie współpracy grup teatralnych z Polski, Niemiec i Serbii, ma służyć wzmacnianiu dialogu i empatii.

Polecamy
Gra w karty / Święto wiosny
"Gra w karty / Święto wiosny" - dwa balety w jednym spektaklu Opery Wrocławskiej [FOTO, WIDEO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i wideo-zapowiedź spektaklu!

spektakl
Opera Wrocławska zaprasza na spektakl "Wolny Strzelec"

Zobacz, o czym będzie spektakl, inaugurujący obchody 180-lecia istnienia gmachu Opery Wrocławskiej.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Misiaczek spektakl WTL
"Misiaczek" czeka na dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek [FOTO] Wrocław

Przed nami premiera spektaklu dla widzów w wieku 3-6 lat.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.