Dzieje się - Teatr

Płyta z Ery Wodnika

2007-02-23 12:07:24 | Wrocław

 24 lutego ukaże się krążek z utworami ze spektaklu "Era Wodnika". 

W najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do 21.00 na poziomie -1 Galerii Dominikańskiej   aktorzy z "Ery" będa zachęcać,  jak to określili "do wodnego grania" z udziałem chlapaczki wodnej  typu młyńskiego, dzwonu rurowego i klapaka wodnego. Wszystko to po to, aby zaprosić na kolejne spektakle "Ery Wodnika".


"Era Wodnika"

To opowieść o wędrówce Everywoman, która buntuje się przeciwko chaosowi cywilizacji, w którym jest zanurzona. Zastanawia się czy świat, który ją otacza to wszystko, czy też może istnieje taki świat o którym zapominamy, czyli pełen duchowości.

Stawia pytania, szuka na nie odpowiedzi, przechodzi transformacje. Słowem to historia nawiązująca do powiastek filozoficznych stawiających odwieczne pytanie o ludzką kondycję, w tym wypadku o kodycję współczesnych 30- latków.

W "Erze .." woda - pojmowana jako łzy, źródło oczyszczenia, ocean doznań, rzeka życie - pojawia się nie tylko w tekstach. Artyści wykorzystują także bębny wodne, bulgotniki kubkowe, bulgotawki wiadrowe, chlapaczki do nagłaśniania kroków, reverbe, lirę, kozę, a dzwony rurowe wodne - skonstruowano specjalnie dla potrzeb spektaklu oraz wiele innych najdziwnieszych instrumentów.

W spektaklu występują:
Bogna Woźniak - vokal, kamienie
Filip Danielak - bębny różne, bulgoty
Sambor Dudziński - piano, beki, rurki
Michał Litwiniec - gitary, fujary, gongi

Spektakle:
27.02 godz. 20.00 i 28.02 godz.18.00 i 20.00 na Małej Scenie Teatru Capitol.Słowa kluczowe: era wodnika, galeria dominikańska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".

Koło Czasu
Startuje 11. Festiwal Performance "Koło Czasu" w Toruniu

Przez trzy dni zobaczymy działania dwudziestu sześciu twórców performance z Polski, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Czech.

Polecamy
Finał sezonu Poligonu Kabaretowego
Finał sezonu Poligonu Kabaretowego Wrocław

Tego nie wolno przegapić! W sobotę 21 maja o 18:00 w Klubie Firlej zakończenie ósmego już sezonu Poligonu Kabaretowego! To ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Ostatnio dodane
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".