Dzieje się - Teatr

Monika Strzępka ostro o zwolnienieniu Mieszkowskiego i polityce kulturalnej Wrocławia

2014-09-01 08:42:11 | Wrocław

 

Znana reżyserka, laureatka Paszportu Polityki w ostrych słowach, nie unikając wulgaryzmów napisała na Facebooku, co sądzi o zwolnieniu Krzysztofa Mieszkowskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. - Uważam, że język pokojowej debaty się wyczerpał, nie ma miejsca na dyplomację. Kulturalna rozmowa sugeruje, że jesteśmy w stanie pokoju. A mamy stan wojenny – tłumaczy twórczyni „Courtney Love” w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Monika Strzępka to jedna z najważniejszych współczesnych reżyserek teatralnych. W duecie z Pawłem Demirskim stworzyła wielokotnie nagradzane spektakle, m.in. „W imię Jakuba S”, „Courtney Love” i „Tęczowa Trybuna 2012”. W swoim wpisie na Facebooku personalnie atakuje m.in. Barbarę Zdrojewską („najbardziej zależało jej, żeby wyp… Mieszkowskiego”), Grzegorza Stryjeńskiego, byłego zastępcę Mieszkowskiego do spraw finansowych („je… homofob, antysemita i gnój, który uważał, że aktorki są od tego, żeby dawać mu dupy) oraz aktora Stanisława Melskiego („od ośmiu lat nie postawił stopy na scenie”).

Reżyserka zapowiada również, że sprzedaje swoje mieszkanie we Wrocławiu.  "Mieszkałam tam przez parę lat. Jakoś nieodpowiedzialnie kupiliśmy tam z Pawłem mieszkanie. W super okolicy, szczęśliwi, że nie mieszkamy w stolicy Polski, pamiętam, z jakim zapamiętaniem krzyczałam na rozdaniu Warszawskich Wdech, których byliśmy laureatami: Cała Polska w cieniu Śląska!!! Dzisiaj już byśmy tak nie krzyczeli. O tym, czym jest ESK nie będę tu pisała. Wiem jedno: Wrocław jest najbardziej obsraną stolicą nie wiadomo czego, a my tam mamy mieszkanie na sprzedaż, bądź na wynajem".

Pełny wpis Moniki Strzępki:Zdjęcie 1 Paweł Demirski i Monika Strzępka (Fot. B. Sowa)
Zdjęcia 2 Zrzut z Facebooka 

Słowa kluczowe: monika strzępka, krzysztof mieszkowski

Krzysztof Mieszkowski (8)

Krzysztof Mieszkowski  - Zdjęcie nr 1
Krzysztof Mieszkowski z Dawidem Janiusiem
Krzysztof Mieszkowski z Michałem Zadarą
Krzysztof Mieszkowski  - Zdjęcie nr 4
Krzysztof Mieszkowski  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".

Koło Czasu
Startuje 11. Festiwal Performance "Koło Czasu" w Toruniu

Przez trzy dni zobaczymy działania dwudziestu sześciu twórców performance z Polski, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Czech.

Polecamy
Poznaj wrocławski teatr
Poznaj wrocławski teatr Wrocław

Teatr Polski chce stworzyć miejsce, gdzie każdy będzie mógł poznać historię teatru, oswoić i komentować współczesne zjawiska, techniki, które przenikają do teatru, chce inicjować spotkania z mistrzami, artystami teatru, pokazywać archiwalne spektakle, organizować warsztaty.

Śleszyńska jako Judy Garland w Radio Wrocław
Śleszyńska jako Judy Garland w Radio Wrocław Wrocław

Spektakl z Hanną Śleszyńską pt. "Własność jako Judy Garland" odbędzie się w Dniu Matki 26 maja o godz. 16:00 oraz 19:00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej 10.

Ostatnio dodane
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".