Dzieje się - Teatr

Festiwal Ruchu Cyrkulacje 2018. Rusz się na majówkę do Wrocławia

2018-03-29 11:05:00 | Wrocław

Tancerze i pedagodzy ruchu z różnych zakątków świata, klasyczne i nowatorskie rodzaje tańca, 5 dni intensywnych warsztatów i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko czeka na festiwalu Cyrkulacje w dniach 28.04-2.05.2018. Wydarzenia odbywać się będą w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Cyrkulacje 2018

Festiwal Cyrkulacje - idea i cele

Cyrkulacje są organizowane regularnie od 2010 roku we Wrocławiu i z każdą kolejną edycją stają się coraz bardziej popularne. Obecnie impreza należy do czołowych festiwali tanecznych w Polsce, ceniona zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych tancerzy z całego kraju. Cyrkulacje to przede wszystkim szeroka i różnorodna oferta warsztatów o charakterze taneczno-aktorskim, ale także pokazy i dyskusje na temat sztuki ruchu. Zajęcia prowadzą wybitni artyści z Polski i z zagranicy, jednak to energia i zaangażowanie uczestników odpowiadają za ducha festiwalu.

Pomysłodawcą Cyrkulacji jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Uznani teoretycy oraz praktycy tańca od lat zajmują się edukacją ruchową, popularyzacją aktywnego stylu życia i działalnością artystyczną. Festiwal to niejedyny projekt Stowarzyszenia – w Instytucie Grotowskiego odbywają się także niezależne warsztaty o nazwie Akademia Cyrkulacji.

Cyrkulacje 2018 - program tegorocznej edycji

W tym roku w programie Cyrkulacji przewidziano pięć tzw. ścieżek twórczych. Każda ścieżka to skoncentrowany cykl warsztatów, które rozwijają zdolności ruchowe na określonej płaszczyźnie. Poczynając od nauki improwizacji, przez lekcje partnerowania, na zajęciach ze świadomego ruchu kończąc. Pod okiem ekspertów takich jak m.in. Tal Avni, Shai Dayan, Iwona Olszowska czy Ksenia Oprian poznamy lepiej własne ciało oraz odkryjemy nowe sposoby ekspresji na podstawie znanych technik tanecznych. To raczej propozycja dla osób, które już jakiś czas pracują w ruchu.

Poza ścieżkami twórczymi można zapisać się na lekcje otwarte, przeznaczone dla wszystkich, także początkujących uczestników. Natali Iwaniec, Marion Sparber, Alan Fuentes i wielu innych zapraszają na warsztaty z zakresu tańca, aktorstwa i emisji głosu, podczas których uczymy się wyrażać emocje i myśli poprzez środki inne niż słowa, a tym samym na nowo doświadczamy przestrzeni, innych ludzi i siebie samych. Jest to zarazem świetne przygotowanie do rozpoczęcia swojej przygody z tańcem.

Na tym nie kończy się bogaty repertuar Cyrkulacji 2018. Na ścieżki twórcze oraz lekcje otwarte trzeba wykupić karnety lub pojedyncze wejścia, ale oprócz nich organizowane są także poranne rozruchy, wieczorne relaksacje oraz laboratoria ruchu, na które wstęp jest bezpłatny. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś na temat pracy z ciałem, poeksperymentować z różnymi metodami ćwiczeń kondycyjnych i rozluźniających, porozmawiać o sensie i idei tańca lub też po prostu trochę się poruszać – powinien odwiedzić Instytut Grotowskiego podczas majówki. Wolne dni i wiosna w rozkwicie to idealna okazja, by oderwać na chwilę myśli od codziennej rutyny.

MP/ip

fot. Gaga/Natalia Iwaniec (materiały prasowe)

Słowa kluczowe: taniec, warsztaty, Wrocław, 2018, Instytut Grotowskiego, teatr
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Pod Słońcem Szatana
Integracyjny Teatr Arka zaprasza na spektakl ''Pod Słońcem Szatana'' Wrocław

Artyści znów zadają sobie pytanie o naturę dobra i zła. Co jeszcze pozostało do odkrycia? Zobacz zapowiedź!

Cyrkulacje 2018
Festiwal Ruchu Cyrkulacje 2018. Rusz się na majówkę do Wrocławia Wrocław

5 dni intensywnych warsztatów i dyskusji o tańcu już niedługo w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

Policki Festiwal Komedii
Festiwal Komedii 2018 - cztery znakomite komedie na jednej scenie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach po raz kolejny zorganizował festiwal teatru komediowego. Zobacz relację!

Polecamy
Bilety na Festiwal MALTA 2009 w obiegu!
Bilety na Festiwal MALTA 2009 w obiegu!

To już trzecia edycja Festiwalu, który ma w zamyśle pobudzać artystycznego ducha wśród społeczeństwa.

Narwani z Kontekstu: Najzabawniejsze impro show w mieście!
Narwani z Kontekstu: Najzabawniejsze impro show w mieście! Wrocław

Teatr wystąpi w swoim żelaznym składzie, na pewno nie zabraknie ogromnej pozytywnej energii, mnóstwa świetnych żartów, brawurowej gry aktorów i rewelacyjnej współpracy z publicznością.

Ostatnio dodane
Pod Słońcem Szatana
Integracyjny Teatr Arka zaprasza na spektakl ''Pod Słońcem Szatana'' Wrocław

Artyści znów zadają sobie pytanie o naturę dobra i zła. Co jeszcze pozostało do odkrycia? Zobacz zapowiedź!

Cyrkulacje 2018
Festiwal Ruchu Cyrkulacje 2018. Rusz się na majówkę do Wrocławia Wrocław

5 dni intensywnych warsztatów i dyskusji o tańcu już niedługo w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

Kupony i kody rabatowe